Twoja wypłata w styczniu powinna być wyższa o 300 zł! Jak to; 47-latek z Chełma spłacił kredyt. Szkoda, że nie swój
150
Views

Bardzo często słyszymy o oszustwach, w których to przestępcy podają się za pracowników banku. 47-latek z Chełma zaciągnął wysoki kredyt i oddał dużą kwotę oszustowi. Bez zastanowienia wykonywał polecenia “pracownika” banku.

Naiwność ludzka nie zna granic

Oszustwa na telefon to w obecnych czasach coś normalnego i pomimo tego, że informacje o tym masowo pojawiają się w różnego rodzaju mediach, ludzie w dalszym ciągu dają się nabrać. Tak samo było w przypadki 47-letniego mężczyzny z Chełma, który wykonując polecenia fałszywego pracownika banku, stracił 20 tys. złotych i zaciągnął wysoki kredyt.

300 zł dla sołtysa. Tak rząd chce "złapać" kolejne głosy?; 47-latek z Chełma spłacił kredyt. Szkoda, że nie swój
47-latek z Chełma spłacił kredyt. Szkoda, że nie swój

Przeczytaj także: Konto bankowe zablokowane? Tak, rząd to zrobi

47-letni mężczyzna odebrał telefon i rzekomo połączył się z nim pracownik banku. Osoba ta powiedziała mu, że ktoś złożył wniosek na kredyt i widnieją na nim jego dane. I tutaj pojawiło się coś bardzo dziwnego – “pracownik” banku polecił mężczyźnie złożenie wniosku o kredyt, a następnie odstąpił od umowy. Jak można być tak naiwnym?

47-latek z Chełma zaciągnął kredyt i oddał przy tym 20 tys. złotych

Jak dowiedział się mężczyzna, zaciągnięcie kredytu i odstąpienie od umowy miało sprawić, że wszystkie kredyty, które powiązane są z jego rachunkiem, zostaną anulowane. Co ciekawe, kredyt naprawdę został zaciągnięty i to na kwotę 70 tys. złotych, a wszystko to za pomocą aplikacji mobilnej.

Okazało się, że oszust polecił mężczyźnie udanie się do placówki banku i wypłacenie ze swojego konta kwoty w wysokości 20 tysięcy złotych, a następnie wpłacił je na wskazany BLIK. O oszustwie dowiedział się od prawdziwego pracownika banku, który zaprzeczył stosowania tego typu działań ze strony banku. Cały proces oszustwa odbył się bez rozłączenia rozmowy!

Chcieli mnie oszukać! Mówili że mam do odebrania 50 tys zł!; Konto bankowe zablokowane? Tak, rząd to zrobi; 47-latek z Chełma spłacił kredyt. Szkoda, że nie swój
47-latek z Chełma spłacił kredyt. Szkoda, że nie swój

Oczywiście w tym momencie mężczyzna z Chełma stracił swoje pieniądze. Sprawa trafiła na policje. Pamiętajcie, aby nie ufać tego typu telefonom. W taki przypadku najlepiej zakończyć połączenie i samodzielnie zadzwonić do swojego banku w ramach weryfikacji.

Źródło: Policja

Kategoria artykułu
Biznes
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.