Aktualizacja sprawia, że z Apple Watch Series 3 znikają dane!

W 2017 roku Apple pokazało smartwatch serii 3. Urządzenie w dalszym ciągu jest wspierane, co jest bardzo dobrą informacją dla posiadaczy. Najnowsza aktualizacja systemu powoduje jednak usunięcie danych użytkownika Apple Watch Series 3. Wszystko za sprawą ograniczonej ilości miejsca na dysku. Proces jest jednak zgodny z planem producenta.

Apple Watch Series 3 najstarszym modelem w gamie

Od premiery Apple Watch Series 3 minęło już prawie 4 lata. Od tamtej pory producent wypuścił na rynek cztery nowe modele. Niemniej jednak, pomimo tego, że zegarek zadebiutował już jakiś czas temu, Apple w dalszym ciągu wspiera urządzenie. W ostatnim czasie pojawiła się nowa aktualizacja WatchOS, którą można zainstalować na „trójce”.

Przeczytaj także: Apple Watch 7 zyska nową, bardzo przydatną funkcję!

Reklama

Z racji tego, że Watch Series 3 jest urządzeniem starym zarówno pod względem desingu, jak i technologii. Wydajność podzespołów nie jest wysoka. I nie chodzi o to czy zegarek działa wolniej. Największym problemem okazuje się być wbudowana pamięć wewnętrzna. Ograniczone miejsce wymusza od użytkowników więcej pracy podczas aktualizacji systemu.

Jak zaktualizować trzecią generację zegarka od Apple?

Apple Watch Series 3 posiada 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Mowa tutaj o podstawowej wersji, ponieważ wariant z LTE oferuje jej dwa razy więcej. Najnowsza aktualizacja WatchOS, czyli wersja 7.5 sprawia, że użytkownik musi usunąć wszelkie dane by móc ją zaktualizować. Apple musiało wymyśleć nowy sposób na aktualizowanie starszego modelu smartwatcha. Jest on bardziej skomplikowany niż dotychczas i może okazać się bardzo irytujący.

Apple Watch Series 3
Zainstalowanie nowego systemu WatchOS 7.5 jest dość problematyczne na trzeciej generacji zegarka Apple.

Przed zainstalowaniem nowej wersji watchOS, zegarek musi zostać rozłączony z iPhone. Wszelkie dane zapisane na zegarku zostaną usunięte. Po zainstalowaniu aktualizacji należy ponownie połączyć smartfona z zegarkiem. Wszelkie dane zostaną przywrócone po połączeniu, ponieważ znajdują się one w chmurze iCloud. Producent zapewnia, że nie należy obawiać się o swoje dane.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama