164
Views

Do premiery nowego smartwatcha amerykańskiego giganta pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak w sieci pojawiają się nowe informacje na temat funkcjonalności Apple Watch 7. Zegarek zyska nową, bardzo przydatną funkcję oraz nową wersję kolorystyczną.

Apple Watch 7 zostanie przeprojektowany

Od dłuższego czasu, w sieci pojawiają się informacje, które sugerują, że nadchodzący Apple Watch 7 pójdzie śladem iPhone 12 i zyska płaski design. Ma to na celu odświeżenie już nieco przestarzałego wyglądu smartwatcha Apple. Jon Prosser i Sam Kohl, prowadzący podcast Genius Bar twierdzą zgodnie, że amerykański producent szykuje się na zmianę designu swojego zegarka. Nowy wygląd trafił już do iPhone czy iPadów, teraz kolej na Apple Watch.

apple watch 7
Apple Watch 7 zostanie przeprojektowany i zyska bardzo przydatną funkcję.

Według przecieków, Watch 7 zaoferuje użytkownikowi nie tylko nowy wygląd. Pojawi się również dodatkowy kolor, którego jeszcze nie było w ofercie producenta. Obecnie zegarek giganta z Cupertino możemy kupić w kolorze czarnym, srebrny, złotym, niebieskim i edycji RED. Według przecieków, do tych barw dołączy opcja zielona.

Zmiana wyglądu to nie wszystko

Apple Watch 7 ma zyskać również bardzo przydatną funkcję, szczególnie dla osób chorych na cukrzyce. Według informacji, nowa wersja zegarka będzie posiadać monitor glukozy we krwi. Takie wiadomości pojawiły się już jakiś czas temu, jednak dotyczyły one ósmej generacji zegarka Apple.

Przeczytaj także: Przyszłoroczny Apple Watch będzie posiadał glukometr i alkomat?

Jak działałby glukometr zamknięty w zegarku Watch 7? Do pomiaru poziomu cukru we krwi, urządzenie wykorzystywałoby światło podczerwieni. To pozwoliłoby osobom chorym na cukrzyce zaoszczędzić wydatków na paski testowe, które do zmierzenia cukru wymagają kropli krwi. Funkcja glukometru w Watch 7 oszczędziłaby palce u dłoni, z których najcześciej pobierana jest krew do badania.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.