82
Views

Praca w magazynach Amazon wiąże się niekiedy z bardzo rygorystycznymi zasadami, które pracownicy mogą przestrzegać. Jednym z nich był zakaz korzystania ze smartfonów podczas pracy, co miało zwiększyć wydajność pracowników. Między innymi w związku z tragedią w magazynie w Illinois, podczas której zginęło 6 osób, gigant postanowił tymczasowo znieść ten zakaz. Okazuje się, że polityka firmy pod tym względem ulegnie zmianie.

W magazynach giganta obowiązywał zakaz korzystania ze smartfonów

Pracownicy magazynów Amazon przez długi czas nie mogli korzystać ze smartfonów podczas pracy. Miało to na celu zwiększenie wydajności pracy, jednak ze względu na kilka czynników, zakaz ten został tymczasowo zniesiony. Głównym powodem była pandemia COVID-19. Pracodawca chciał zapewnić swoim pracownikom lepszy kontakt z najbliższymi.

Przeczytaj także: Głośnik o grubości kartki papieru? Naukowcy z MIT przedstawiają swój projekt

Okazało się jednak, że Amazon chce powrócić do wcześniejszych zasad wraz z rozpoczęciem 2022 roku, jednak po wydarzeniach w Illinois, gdzie na skutek tornada życie straciło 6 osób, pojawiła się petycja, której żądaniem była możliwość posiadania prywatnego smartfona w godzinach pracy. W razie właśnie takich wypadków. W petycji można przeczytać, że posiadanie smartfonów nie jest kwestią bezpieczeństwa a kontroli.

Amazon w końcu się ugiął!

Petycja i przeciw przyniósł oczekiwane skutki. Amazon ogłosił, że tymczasowy zakaz posiadania smartfonów podczas pracy w magazynie zostanie zniesiony na stałe. Firma ogłosiła, że ostatnie dwa lata pokazały, że “można to robić bezpiecznie”. Nowe przepisy będą obowiązywały w magazynach giganta e-commerce na całym świecie, nie tylko w tych na terenie Stanów Zjednoczonych.

amazon
Amazon zniesie zakaz korzystania ze smartfonów w magazynach. Protesty przyniosły oczekiwany skutek!

Nie wszyscy jednak byli skorzy do podpisania tej petycji. Według organizatorów podpis pod petycją złożyło ponad 500 pracowników. Zniesienie tego zakazu było jednym z punktów, które firmie Amazon przedstawił związek zawodowy ze Staten Island. Głównym żądaniem pracowników jest jednak zwiększenie płac, na co gigant jeszcze nie odpowiedział.

Źródło: Engadget

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.