183
Views

W sierpniu Audi ogłosiło, że wraz z sezonem 2026 wkroczy do Formuły 1. Początkowo niemiecka marka miała być dostawcą silników. Wszystko uległo zmianie, ponieważ Audi F1 Team od sezonu 2026 będzie jedną z drużyn w stawce.

Audi F1 Team w stawce drużyn od sezonu 2026!

Audi w sierpniu tego roku zapowiedziało, że wraz z wprowadzeniem nowych regulacji i wytycznych dotyczących silników oraz paliw do Formuły 1, postanawia wkroczyć do świata królowej motosportu i zostać dostawcą jednostek napędowych. Partnerem ogłoszono Sauber, który obecnie występuje pod szyldem Alfy Romeo.

Okazuje się jednak, że plany uległy zmianie, ponieważ Audi F1 Team od sezonu 2026 będzie ścigać się jako jeden z zespołów w stawce. Sauber Group oraz Audi zostaną strategicznymi partnerami. Niemiecki producent samochodów ma również w planach wykupić udziałów w grupie Sauber.

Przeczytaj także: Audi od sezonu 2026 wchodzi do F1!

Sauber Group i Audi dojdą na szczyt stawki?

Audi F1 Team będzie więc jedną z drużyn, która od sezonu 2026 będzie biła się o mistrzostwo Formuł 1. Co prawda nazwa drużyny nie jest jeszcze znana, jednak niemiecki koncern oraz grupa Sauber będą chciały w jak najszybszym czasie regularnie bić się o mistrzostwo w tej dziedzinie.

Jak podają informacje, Audi zajmie się tworzeniem jednostki napędowej w swojej bazie w Neuburgu. Nad projektem pracuje już ponad 120 osób. Sauber z kolei zajmie się rozwijaniem i stworzeniem bolidu, który powstanie w kwaterze w Hinwil w Szwajcarii. Firma ta zajmie się również opracowywaniem i planowaniem operacji wyścigowych.

Źródło: F1

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.