Bezdomni dostaną od państwa ponad 4 tys. złotych na swoje potrzeby
91
Views

Bezdomni lub osoby, które są na skraju zostania osobami pozbawionymi miejsca zamieszkania, wkrótce będą mogli od państwa ponad 4 300 złotych, które wydadzą na swoje potrzeby bez żadnych ograniczeń.

Ponad 4 tys. złotych, tyle mogą otrzymać bezdomni na własne wydatki

Na świecie są osoby, które miały zdecydowanie mniej szczęścia niż większy procent społeczeństwa i po prostu nie mają gdzie mieszkać. Bezdomni, czy to z własnego wyboru, czy przez zarządzenie losu, wkrótce będą mogli mieć szansę na odbicie się od dna.

Bezdomni dostaną od państwa ponad 4 tys. złotych na swoje potrzeby
Fot. Pexels

Przeczytaj także: Gaz na Orlenie będzie tańszy, ale tylko dla wybranych!

Ustawa, którą zaproponowano w stanie Oregon w USA, może zagwarantować im dochód w wysokości 1000 USD, co daje ponad 4300 złotych, który będą mogli wydać na swoje potrzeby. Pieniądze mogliby otrzymać, zarówno osoby bezdomne, jak i ci, którzy wkrótce mogą pozostać bez dachu nad głową.

Stan Oregon wspomoże osoby bez domu

Ustawa zaproponowana została w zeszłym miesiącu i mieliby z niej skorzystać bezdomni lub osoby, które wkrótce stracą miejsce zamieszkania. Nie jest to jednak jedyne grono, ponieważ z dodatku mogłyby skorzystać osoby, których koszty wynajęcia mieszkania przekraczają 50 procent miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego, bądź osoby, które zarabiają 60% lub mniej średniego dochodu w stanie Oregon.

Bezdomni dostaną od państwa ponad 4 tys. złotych na swoje potrzeby
Fot. Pexels

Pieniądze, które dostaliby bezdomni, mogliby wydać na dosłownie wszystko – jedzenie, ubrania i tym podobnie. Dodatek mógłby stanowić wsparcie dla rodzin w kontekście opłacania czynszu, rat za kredyt, nagłych wypadków czy opiekę nad dziećmi. Program miałby trwać do stycznia 2026 roku. Dane pokazują, że w stanie Oregon obecnie jest ponad 14 tys. osób, które można określić mianem bezdomnych.

Źródło: NYPost

Kategoria artykułu
Polityka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.