83
Views

Chyba za duży szum utworzył się wokół sieci Biedronka, która miała otworzyć sklepy w niedzielę. Przedsiębiorstwo wstrzymało się z działaniem, ponieważ za dużo środowisk zaczęło mocno pracować nad tym, aby Biedronka czynna w niedzielę jednak nie była.

Sam pisałem o tym kilka dni temu. W sumie, wydaje mi się, że byłaby to dobra decyzja, o ile pracownicy otrzymaliby za pracę w niedzielę dobre wynagrodzenie i faktycznie sami zadeklarowaliby chęć działania w dzień wolny. Jak dla kogo wolny, rzecz jasna, ponieważ np. pracownicy stacji paliw czy restauracji o wolnej niedzieli zazwyczaj mogą pomarzyć. Tak czy inaczej, początkowo wspominano o tym, że Biedronka czynna w niedziele będzie dzięki temu, że uruchomi się jako “placówka medyczna”. Dziś jednak wiadomo, że raczej chodziło o wypożyczalnie książek.

Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz
Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz.

Biedronka czynna w niedzielę? Zapewne tak, ale jeszcze nie teraz

Jak widać na załączonym niżej obrazku, już sam “plakat” sugeruje, że będziemy mogli korzystać z biblioteki Biedronki siedem dni w tygodniu. A przecież skoro pójdziemy po książkę to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić bułkę i trochę szynki, by nie czytać “na głodzie”, prawda? Analizując regulamin możemy zauważyć, że nie wszystkie sklepy sieci miały być czynne siedem dni w tygodniu. Tak czy inaczej, sprawdziłem te w miejscowości Rzeszów i faktycznie, wszystkie sklepy były jeszcze zamknięte. To zapewne oznacza, że sieć wstrzymała się z decyzją startu biblioteki do czasu, gdy wszystkie “sprawy techniczne” będą dopięte na “ostatni guzik”.

Domyślam się, że chodzi o kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, a także sprzeciw pracowników i między innymi NSZZ Solidarność, która mocno wspierała zakaz handlu w niedzielę.

Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz
Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz

Kategoria artykułu
Biznes
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.