Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz

Chyba za duży szum utworzył się wokół sieci Biedronka, która miała otworzyć sklepy w niedzielę. Przedsiębiorstwo wstrzymało się z działaniem, ponieważ za dużo środowisk zaczęło mocno pracować nad tym, aby Biedronka czynna w niedzielę jednak nie była.

Sam pisałem o tym kilka dni temu. W sumie, wydaje mi się, że byłaby to dobra decyzja, o ile pracownicy otrzymaliby za pracę w niedzielę dobre wynagrodzenie i faktycznie sami zadeklarowaliby chęć działania w dzień wolny. Jak dla kogo wolny, rzecz jasna, ponieważ np. pracownicy stacji paliw czy restauracji o wolnej niedzieli zazwyczaj mogą pomarzyć. Tak czy inaczej, początkowo wspominano o tym, że Biedronka czynna w niedziele będzie dzięki temu, że uruchomi się jako „placówka medyczna”. Dziś jednak wiadomo, że raczej chodziło o wypożyczalnie książek.

Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz
Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz.

Biedronka czynna w niedzielę? Zapewne tak, ale jeszcze nie teraz

Jak widać na załączonym niżej obrazku, już sam „plakat” sugeruje, że będziemy mogli korzystać z biblioteki Biedronki siedem dni w tygodniu. A przecież skoro pójdziemy po książkę to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić bułkę i trochę szynki, by nie czytać „na głodzie”, prawda? Analizując regulamin możemy zauważyć, że nie wszystkie sklepy sieci miały być czynne siedem dni w tygodniu. Tak czy inaczej, sprawdziłem te w miejscowości Rzeszów i faktycznie, wszystkie sklepy były jeszcze zamknięte. To zapewne oznacza, że sieć wstrzymała się z decyzją startu biblioteki do czasu, gdy wszystkie „sprawy techniczne” będą dopięte na „ostatni guzik”.

Domyślam się, że chodzi o kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, a także sprzeciw pracowników i między innymi NSZZ Solidarność, która mocno wspierała zakaz handlu w niedzielę.

Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz
Biedronka czynna w niedzielę? Tak, ale jeszcze nie teraz

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Władimir Putin wygłosił orędzie do narodu. Częściowa mobilizacja oficjalnie ogłoszona

Przywódca Rosji, Putin, wygłosił przed chwilą orędzie do narodu...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art. Jedyna taka wystawa w Polsce!

Jeśli jesteście fanami sztuki współczenej, to nie możecie tego...

Wyprzedaż „Rozróba Rozwałek” na Steam. W promocji 400 gier

Na steam pojawiła się kolejna wyprzedaż, tym razem nosi...

Przez pomyłkę otrzymał od Google ćwierć miliona USD. Co na to firma? Nic.

Kto nie chciałby dostać za nic ponad milion złotych?...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.