Oto Casio Vintage Stranger Things. Millenialsi się zakochają

Casio Vintage Stranger Things Casio Vintage Stranger Things
Casio Vintage Stranger Things

Wydaje mi się, że Casio Vintage Stranger Things czyli A120WEST-1AER będzie tym zegarkiem, w którym Millenialsi się zauroczą. Dlaczego? Pokolenie ludzi urodzonych w latach 80. i 90. XX wieku wie co to gumy turbo, karteczki, granie w piłkę przez cały dzień. Co by nie mówić – to ostatnie pokolenie, które dzieciństwo przeżyło raczej “analogicznie”, ewentualnie poznając dopiero świat cyfrowy.

Casio Vintage Stranger Things
Casio Vintage Stranger Things

Sam jeszcze nie oglądałem kultowego serialu, który dostępny jest na platformie Netflix. Czytałem wiele pozytywnych opinii – może faktycznie warto się nim zainteresować? Tak czy inaczej, japońska marka zegarków wypuściła na rynek limitowany model Casio Vintage Stranger Things. Nic dziwnego, że powstał taki zegarek. Serial przenosi nas w lata 80-te, a konkretnie “udajemy się” do Ameryki. To właśnie w tych czasach i w tym miejscu “królowały” zegarki cyfrowe marki Casio. Dlatego też fani serialu, ale też ogólnie osoby, które lubią ciekawe projekty zegarków zainteresuje model A120WEST-1AER (kosztuje około 500 złotych na Ceneo.pl).

Wizualnie zegarek cechuje klasyczna, wręcz odlschoolowa budowa. Mamy kwadratową czarną tarczę oraz czerwone i niebieskie akcenty. Znalazło się miejsce na kolorowe przyciski. Oczywiście, producent ulokował również grafikę Demogorgona, czyli potwora znanego z serialu Stranger Things. Co jeszcze? Koperta została przygotowana z odpornej żywicy, ale zewnętrzny pierścień, który otacza tarczę został dodatkowo pochromowany, co sprawia wrażenie, jakby był wykonany z metalu. Co ważne, koperta oraz pasek są odporne na wodę i zachlapania.

Reklama

Casio Vintage Stranger Things
Casio Vintage Stranger Things

Casio Vintage Stranger Things – powrót do amerykańskich lat 80-tych

Wiemy już, że wizualnie A120WEST-1AER nawiązuje do serialu Stranger Things. Ale warto również sprawdzić, jakie funkcje oferuje. Oczywiście, najważniejsza i oczywista rzecz – mechanizm kwarcowy, który napędza bateria o żywotności trzech lat. Do tego mamy podświetlenie aktualnej godziny (wyświetlana w formie cyfrowej). Jakby tego było mało, otrzymujemy iluminator oraz podświetlenie LED, dzięki czemu w nocy może pojawić się logo Stranger Things. Zrobimy wrażenie na kolegach, aczkolwiek nie wiem jak to niby ma działać.

Casio Vintage Stranger Things
Casio Vintage Stranger Things

Funkcje Casio Vintage Stranger Things

Oczywiście oprócz tych oczywistych i mniej oczywistych funkcji, producent zastosował alarm dzienny, który może być wykorzystywany jako budzik bądź przypominajkę. Jest także stoper oraz funkcja Auto-Calendar, która będzie nam przypominać np. o danym spotkaniu czy urodzinach za sprawą wbudowanego kalendarza.

Warto na koniec dodać, że Casio Vintage Stranger Things “otwiera” premierową linię A120, która wyróżnia się nową kopertą.

Sprawdź inne nasze artykuły na temat zegarków Casio.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama