77
Views

Ostatnie dni to ciągłe bombardowanie nas informacjami o postępującej agresji Rosji na Ukrainę. Kolejne państwa, w tym kraje NATO, rozpoczęły wycofywanie swoich dyplomatów ze strefy zagrożonej wojną, jednocześnie często zabraniając swoim obywatelom podróży na zagrożone tereny. Dziś świat obiegła informacja, że wszystkich swoich żołnierzy wycofuje Wielka Brytania.

Wielka Brytania i inne siły NATO wycofują się z Ukrainy.

Wielka Brytania się wycofuje. Co z innymi wojskami NATO na Ukrainie?

Przeczytaj także: PROJEKT ANDRZEJA DUDY WS. SĄDÓW WZBUDZA KONTROWERSJE NA ZJEDNOCZONEJ PRAWICY. „ZDRADA […]?”

Jak podaje PAP, część swoich wojsk wycofuje już USA, 160 żołnierzy Gwardii Florydy. Jednak doniesienia podają, że kilka tysięcy amerykańskich żołnierzy zostanie przetransportowana prosto do Polski, wzmacniając wschodnią flankę NATO. Za wszelkie doniesienia dotyczące potencjalnej eskalacji konfliktu, strony obwiniają się nawzajem, sugerując propagandę rosyjską lub amerykańską prowokację. Na ten moment trwają rozmowy prezydenta USA, Joe Bidena z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. Wczoraj doszło do podobnej rozmowy, tym razem Putin spotkał się z przywódcą Francji, Emmanuelem Macronem.

Czekamy więc na wynik rozmowy przywódców dwóch największych światowych hegemonów licząc, że konflikt się załagodzi, a do samej wojny nie dojdzie.

Kategoria artykułu
Polityka

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.