Site icon MenWorld.pl

DAKAR: Podwójna wygrana etapowa załóg PEUGEOT 2008 DKR.

Z powodu utrzymujących się przeszkód pogodowych drugi etap rajdu został skrócony o 123 km. Zawodnicy mieli do pokonania 387 km jazdy na czas.

DAKAR – przygody załóg PEUGEOT

Cyril Despres (FRA) from Team Peugeot Total performs during stage 2 of Rally Dakar 2016 from Villa Carlos Paz to Termas de Rio Hondo, Argentina on January 4, 2016.

Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport: „Jest dobrze. Sytuacja pokazuje, że mamy to, o co tak się staraliśmy. Widać, że nasze samochody są szybkie i konkurencyjne. Jesteśmy z tego zadowoleni, ale jednocześnie nie wolno nam tracić pokory i koncentracji, bo ten sam etap pokazał również, jak łatwo jest ponieść straty – mam na myśli problem, z jakim spotkał się Carlos. Takie sytuacje również są w pewnym sensie wartościowe, budują nasze doświadczenie . Chcemy je poznać i znaleźć właściwe rozwiązania, by nabrać sportowej odporności. Na trasie rajdu z pewnością czekają nas jeszcze inne, różne problemy, z których będziemy wyciągali wnioski. Dzisiaj nasze 2008 DKR odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w Rajdzie Dakar – i to wzbogacone, bo podwójne. Wszystkie cztery załogi naszego zespołu są silne i szybkie. Jest naprawdę dobrze.”

Reklama

 

Sébastien Loeb (PEUGEOT 2008 DKR nr 314), zwycięzca etapu:

„Trasa była pełna pułapek. Cieszę się, że mam ją za sobą. Fakt, że zaliczyłem najlepszy czas dnia, trochę mnie zaskoczył. Przeżyliśmy chwilę strachu na odcinku błota, gdzie parę aut ugrzęzło. 2008 DKR okazuje się bardzo konkurencyjny również na odcinkach krętych. Jutro ruszam jako otwierający stawkę, więc będzie całkiem inaczej, ale Daniel i ja zyskamy dzięki temu zupełnie nowe doświadczenia.”

 

Stéphane Peterhansel (PEUGEOT 2008 DKR nr 301), 2 miejsce w 2 etapie rajdu:

„Wydawało mi się, że jadę nieskutecznie i że za dużo się ślizgam. W czasie jazdy denerwowałem się, nie byłem zadowolony, więc na końcu zdziwiło mnie, że zaliczyłem drugi czas. Cyril trzymał się dość blisko za mną, co jest naprawdę dobrą zapowiedzią jak na samochodowy debiut tego zawodnika. Z kolei wynik Sébastiena dla mnie nie stanowi zaskoczenia. Dzisiaj mieliśmy na trasie taki rodzaj terenu, z jakim Sébastien spotykał się w rajdach WRC przez wszystkie swoje mistrzowskie lata.”

 

Cyril Despres (PEUGEOT 2008 DKR nr 321), 7 miejsce w 2 etapie rajdu:

„Nasz występ w tym etapie uważamy za bardzo udany. 2008 DKR jest samochodem znacząco udoskonalonym względem poprzedniej wersji. Najbardziej zadowolony jestem z faktu, że jechaliśmy dzisiaj szybko nie podejmując nadmiernego ryzyka i mając z tego przyjemność. Nie cisnąłem zbyt mocno. Wolałem przekonać się, jaki efekt da taka regularna jazda i jakie postępy zrobiłem jako kierowca. Wynik dnia jest dla nas naprawdę zachęcający.”

Carlos Sainz (PEUGEOT 2008 DKR nr 303), 14 miejsce w 2 etapie rajdu:

„Mamy za sobą trudny dzień. Na początku etapu sytuacja rozwijała się bardzo dobrze, ale nieoczekiwanie zgasł nam silnik. Wielokrotne próby uruchomienia go nie przynosiły efektu. Musieliśmy wszystko sprawdzić. Myślę, że straciliśmy na tym od 13 do 14 minut. Ruszyliśmy w minutę po tym, jak minął nas Nanni Roma. Później stale atakowałem i wyprzedziłem wielu rywali. Żałuję tej straty czasowej, ale cieszę się z obserwacji, że samochód okazał się bardzo konkurencyjny i to na odcinku, który wcale nie sprzyja pojazdom napędzanym na tylko jedną oś.”

568b0d128135f

Klasyfikacja 2 etapu rajdu (Villa Carlos Paz-Termas Rio Hondo)

 1. Sébastien Loeb (Francja)/Daniel Elena (Monako), PEUGEOT 2008 DKR 3h 45 min 46 s
 1. Stéphane Peterhansel (Francja)/Jean-Paul Cottret (Francja), PEUGEOT 2008 DKR, +2:23
 1. Giniel De Villiers (RPA)/Dirk Von Zitzewitz (Niemcy), Toyota Hilux, + 3:01
 1. Mikko Hirvonen (Finlandia)/Michel Perin (Francja), Mini All 4 Racing, + 3:05
 1. Leeroy Poulter (RPA)/ Robert Howie (RPA), Toyota Hilux, +3:20
 1. Cyril Despres (Francja)/David Castera (Francja), PEUGEOT 2008 DKR, + 4:00 (+ 1 min kary)

 1. Carlos Sainz (Hiszpania)/Lucas Cruz (Hiszpania), PEUGEOT 2008 DKR, + 11:03

 

Klasyfikacja generalna (po Etapie 2)

 1. Sébastien Loeb (Francja)/Daniel Elena (Monako), PEUGEOT 2008 DKR, 3 h 52 min 23 s
 1. Stéphane Peterhansel (Francja)/Jean-Paul Cottret (Francja), PEUGEOT 2008 DKR, +2:23
 1. Giniel De Villiers (RPA)/Dirk Von Zitzewitz (Niemcy), Toyota Hilux, + 3:01
 1. Mikko Hirvonen (Finlandia)/Michel Perin (Francja), Mini All 4 Racing, + 303
 1. Leeroy Poulter (RPA)/ Robert Howie (RPA), Toyota Hilux, +3:40
 1. Cyril Despres (Francja)/David Castera (Francja), PEUGEOT 2008 DKR, + 5:00
 1. Carlos Sainz (Hiszpania)/Lucas Cruz (Hiszpania), PEUGEOT 2008 DKR, + 10:57
Exit mobile version