Dlaczego Rosja niszczy własne samoloty cywilne? Wśród nich m.in. nowy Airbus A350

Rosyjski przemysł lotniczy ma spory problem. Z uwagi na brak części zamiennych, samoloty cywilne, które posiadają uszkodzone elementy, naprawiane są częściami odzyskanymi ze sprawnych samolotów, które zostały przeznaczone na „dawców”.

Rosjanie rozbierają samoloty cywilne. Dlaczego?

Sankcje nałożone na Rosję przez zachodnie firmy mocno odbijają się na gospodarce tamtejszego kraju. Tym razem chodzi o przemysł lotniczy. Samoloty cywilne w dalszym ciągu podróżują, jednak w Rosji jest bardzo duży problem z dostępem do części zamiennych.

Przeczytaj także: Świsty kul na torze F1! Tak niebezpiecznie nie było nigdy!

Jest na tyle źle, że Rosjanie niszczą samoloty cywile w celu naprawy uszkodzonych aeroplanów. Kreml wydał specjalny dokument, w którym informuje, że część maszyn może zostać poświęcona i ma służyć jako dawca do naprawy innych samolotów.

„Choinki” rozdają komponenty innym samolotom

Jak podaje Reuters, Rosjanie poświęcili kilka samolotów. Wśród nich znalazły się m.in. takie maszyny jak Sukhoi Superjet 100 i Aribus A350, która na codzień latały w barwach rosyjskiego przewoźnika Aerofłotu. Problem tego przewoźnika jest taki, że 80 proc. jego samolotów produkowanych jest przez Rosjan, a regularna aktualizacja podzespołów nie jest po prostu na tę chwilę możliwa.

Samoloty cywilne, które rozdają swoje części innym, nazwane zostały „choinkami”, ponieważ rozdają „prezenty” w postaci komponentów. Okazuje się, że rosyjscy inżynierowie największe problemy mają z silnikami odrzutowymi. Z racji braku części zamiennych nie są oni w stanie naprawiać i wymieniać zużytych komponentów, przez co muszą po prostu przekładać całe jednostki napędowe z jednej maszyny do drugiej.

samoloty cywilne
Dlaczego Rosja niszczy własne samoloty cywilne? Wśród nich m.in. nowy Airbus A350

Źródło: Reuters

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

OnePlus 11 Pro – specyfikacja ujawniona!

Wygląd OnePlus 11 Pro został ujawniony już w zeszłym...

Kolejna firma zhakowana. Tym razem jest to 2K Games

Przez ostatnie dni jesteśmy świadkami zmasowanych ataków hakerów na...

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Polska vs Holandia. Gdzie oglądać mecz Ligi Narodów?

Reprezentacja Polski powoli przygotowuje się od Mistrzostw Świata w...

Wyprzedaż „Rozróba Rozwałek” na Steam. W promocji 400 gier

Na steam pojawiła się kolejna wyprzedaż, tym razem nosi...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!