Site icon MenWorld.pl

Dzielisz konto na Netflix? Będzie dodatkowa opłata!

Dzielenie konta na platformie Netflix jest plagą dla przedsiębiorstwa. Amerykański gigant próbował już wielu sposobów na zaprzestanie tego procesu. Zdaje się, że żarty się skończyły. Wkrótce będziemy musieli za to płacić.

Netflix znalazł sposób na dzielenie konta

Od samego początku korzystanie z konta na Netflix było u wszystkich bardzo podobne – dla zmniejszenia kosztów za największy pakiet dzieliliśmy się ze znajomymi. W ostatnim czasie platforma postanowiła walczyć z tym procesem, ponieważ nie było to zbyt opłacalne dla amerykańskiego giganta.

Przeczytaj także: Netflix drożeje w Europie. Co z cenami w Polsce?

Najpierw na platformie pojawiały się komunikaty, które wymagały od użytkownika weryfikacji konta. Wiadomość z kodem wysyłana była na skrzynkę pocztową założyciela konta. Jeśli nie mieliśmy do niej dostępu, korzystanie z serwisu było uciążliwe. Z czasem powiadomienia pokazywały się coraz częściej. Teraz wydaje się, że firma poszła o krok dalej.

Netflix podsumowanie 2020. Co oglądali Polacy?
Dzielisz konto na Netflix? Będzie dodatkowa opłata!

Za dzielenie będziemy musieli płacić

Netflix poinformował, że wprowadza nową funkcję, która skierowana jest przede wszystkim do osób, które dzielą swoje konto na platformie. “Dodaj dodatkowego użytkownika” to legalny sposób na dzielenie się kontem. Trzeba jednak podkreślić, że funkcja ta nie będzie darmowa. Funkcja ta będzie testowana w Chile, Kostaryce i Peru.

Co da nam nowa funkcja? Użytkownicy planów Standard i Premium dostaną możliwość dodania subkonta dla maksymalnie dwóch osób, które nie mieszkają pod tym samym adresem, co właściciel konta. Każda z nich otrzyma własne dane logowania, profil oraz rekomendacje. Opłata w Kostaryce będzie wynosić 2.99 USD, czyli około 13 złotych. Kiedy funkcja ta zostanie udostępniona w Polsce? Tego nie wiem. Obecnie jest ona w fazie testów.

Firma nie ukrywa, że dzielenie się kontem wpływa na zwiększanie cen abonamentów na całym świecie. Dlatego też wprowadzenie opłaty za dzielenie się kontem jest konieczne.

Źródło: Netflix

Exit mobile version