Site icon MenWorld.pl

E-sport wciąż na fali wznoszącej

Narodziny światowego e-sportu były dość długim i wieloetapowym procesem. Jego symbolem stała się całkowita zmiana dotychczasowego wizerunku gier komputerowych oraz szeroko rozumianego gamingu.

Dzisiaj widać już, że e-sport wbrew pozorom wcale nie stanowi domeny ludzi młodych. Na zawodach regularnie pojawiają się bowiem osoby w średnim wieku. Co więcej, aktualna tendencja każe sądzić, że najbliższe lata będą okresem dalszej popularyzacji gamingu oraz wzrostu zainteresowania elektronicznym sportem. O ile tak można go nazwać.

E-sport w Polsce i na świecie, czyli rosnąca skala fenomenu

Początek XXI wieku był okresem bardzo dynamicznego rozwoju branży gier komputerowych. To w tych latach narodziło się wiele absolutnie kultowych tytułów, a symbolem czasów stał się Counter Strike 1.6. Warto o tym pamiętać, albowiem to właśnie popularny CS był areną pierwszych zmagań o mniej lub bardziej profesjonalnym charakterze. Znamienne jest więc to, że jego następca, czyli Counter Strike: Global Offensive jest dzisiaj fundamentem e-sportu.

Reklama

Z czasem idea rywalizacji zaczęła wzbudzać zainteresowanie rozpoznawalnych marek. Takie firmy były w stanie organizować turnieje pod własnym patronatem. Co więcej, przewidziane pule nagród stawały się coraz bardziej okazałe. To z kolei rozbudziło w graczach poczucie silnej rywalizacji. Wówczas zaczęły także powstawać liczne drużyny zrzeszające graczy o wyjątkowo dużych umiejętnościach. Ich obecność jeszcze bardziej napędzała rozwój e-sportu.

Początkowo sam e-sport oraz gale poświęcone takim rozgrywkom były traktowane przez opinię publiczną jako ciekawostka. Obecnie stały się one na tyle popularne, że wydarzenia e-sportowe przyciągają rzesze kibiców z całego świata. W Polsce doskonałym tego przykładem są coroczne mistrzostwa Intel Extreme Masters (IEM). Jest to impreza tradycyjnie organizowana w katowickim „Spodku”. Jej kolejna edycja odbędzie się już 25 lutego.

e-sport w polsce
E-sport wciąż na fali wznoszącej

Gry i… obstawianie!

Jakie jest podobieństwo pomiędzy e-sportem i zakładami bukmacherskimi? Na pewno są to dwie branże, które doskonale wpasowały się we współczesne realia rozrywki. Najlepsi bukmacherzy już od dawna uważnie śledzili rozwój światowego e-sportu. Koniec końców pasjonaci obstawiania na ogół dobrze odnajdują się w świecie nowinek sportowych. Dlatego narodziny tak innowacyjnego fenomenu nie mogły zostać pominięte!

Już kilka lat temu bukmacherzy stopniowo zaczęli wprowadzać do swoich ofert próbne zakłady poświęcone wydarzeniom tego typu. Odzew graczy był jednak na tyle duży, że bardzo szybko stała się to wręcz regularna praktyka. Dzisiaj obstawianie meczów CS:GO lub innych rozgrywek nie stanowi problemu, gdyż dostępność zakładów jest bardzo szeroka.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

Sprawdź również nasze publikacje z kategorii gry.

Exit mobile version