140
Views

Genesis zaskoczyło świat i podczas targów motoryzacyjnych Auto Shanghai 2021 pokazało elektryczną limuzynę Genesis G80e. Luksusowa marka należąca do Hyundai’a tym samym wkroczyła na rynek samochodów elektrycznych BEV z przytupem.

Genesis G80e to elektryczna limuzyna, która prezentuje się naprawdę świetnie

Motoryzacyjne tragi, które odbywają się w Szanghaju przyniosły nam premierę nowego elektrycznego samochodu, Genesis G80e. Elektryczny model samochodu bazuje na spalinowej wersji limuzyny marki należącej do Hyundai. Model nie jest jednak kopią 1:1 samochodu napędzanego silnikiem spalinowym.

Wersja Genesis G80e posiada zamkniętą przednią kratkę grilla, zmieniono nieco również wygląd przedniego zderzaka, a z tyłu nie znajdziemy oczywiście rur wydechowych. Elektryczny G80e pozwala na zmianę napędu ze wszystkich kół na tył i na odwrót. Jest to opcja dostępna w standardowej wersji samochodu. Patrząc na nowe auto w ofercie marki, można powiedzieć, że Genesis bardzo się postarał.

Osiągi nowej limuzyny południowokoreańskiej marki

Pod maską nowego modelu Genesis G80e znajdziemy dwie elektryczne jednostki. Jeden silnik będzie umieszczony na przedniej osi, drugi na tylnej. Łączna moc generowana przez oba silniki wynosi 370 koni mechanicznych i dysponują one potężnym momentem obrotowym na poziomie 700 Nm. W trybie sport pierwszą “setkę” osiągniemy po 4,9 sekundach!

Producent w Genesis G80e zastosował technologię Vehicle to Load (V2L). Odpowiada ona za dwukierunkowe ładowanie, za pomocą które auto podpięte do domowej sieci w razie dostawy przerwy prądu może służyć jako “agregator prądotwórczy” o mocy 3,6 kW. Same akumulatory zastosowane w samochodzie ładowane są z maksymalną mocą 350 kW. Według zapewnień producenta auto od 10 do 80 procent naładuje się w 22 minuty!

Jak to wszystko przenos się na zasięg auta? Genesis G80e według informacji podanych przez producenta, na pojedynczym ładowaniu jest w stanie przejechać 500 km (standard NEDC). Na dachu zastosowano panele słoneczne, które poprawiają zasięg. Na pokładzie znajdziemy m.in. system redukcji hałasu drogowego Active Noise Control-Road oraz adaptacyjne zawieszenie.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.