Site icon MenWorld.pl

Ile zapłacimy za mecze Superligi? Nie uwierzysz!

Superliga powraca! Nowy projekt zrewolucjonizuje futbol?

Superliga powraca! Nowy projekt zrewolucjonizuje futbol?

Start nowych europejskich rozgrywek został zaplanowany na 2025 rok. Poznaliśmy także szczegóły, jak będzie wyglądał format. A jak będzie z transmisjami? Zobacz, ile zapłacimy za mecze Superligi. Uwierz, pozytywnie się zaskoczysz!

Nowa liga dostała zielone światło

O Superlidze po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w 2021 roku, kiedy to dwanaście topowych europejskich drużyn zdecydowało się wyjść na wojnę z UEFA i FIFA. Niestety, po kilku dniach ich zapędy zostały ostudzone potencjalnymi karami i zakazami, czego skutkiem było wycofanie się aż dziewięciu z nich. Dziś Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że blokowanie powstania Superligi było niezgodne z prawem konkurencji.

Przeczytaj także: Rozgrywki Superligi. Tak ma wyglądać format nowej ligi!

Superliga ruszy w 2025 roku! Ponad 60 klubów chętnych!; Ile zapłacimy za mecze Superligi? Nie uwierzysz!
Ile zapłacimy za mecze Superligi? Nie uwierzysz!

Tym sposobem można oficjalnie powiedzieć, że Superliga wkrótce stanie się rzeczywistością, ponieważ jej start zaplanowano na sezon 2025. Zdradzono także szczegóły dotyczące wyglądu ligi. Ta zostanie podzielona na trzy ligi wewnętrzne (Star, Gold, Blue). W dwóch pierwszych występować będzie 16 drużyn podzielonych na dwie grupy po osiem zespołów, natomiast w lidze Blue zostanie umieszczone 32 drużyny, z czego na koniec sezonu 20 z nich odpadnie, robiąc miejsce dla innych. W ten sposób każda drużyna będzie miała szansę grać w europejskich rozgrywkach.

Ile zapłacimy za mecze Superligi?

Meczów będzie naprawdę dużo, ponieważ każdy z zespołów w fazie grupowej rozegra po 14 spotkań (siedem w domu, siedem na wyjeździe), a następie przejdą do fazy grupowej. Będą spadki i awanse, co jeszcze bardziej wpłynie na poziom rywalizacji w tych rozgrywkach. Pozostaje jednak pytanie – ile zapłacimy za mecze Superligi?

Nic! Tak, mecze Superligi będą całkowicie darmowe i będzie można je oglądać bez opłat. Dyrektor generalny rozgrywek, Bernd Reichart przyznał, że nastąpił koniec “monopolu” UEFA i FIFY, co ma pozytywnie wpłynąć na rozwój piłki europejskiej. Dodał przede wszystkim, że wszystkie transmisje będą darmowe, ponieważ piłka nożna powinna taka być.

Rozgrywki superligi ruszą w 2025 roku! Tak będzie wyglądał format!; Ile zapłacimy za mecze Superligi? Nie uwierzysz!
Ile zapłacimy za mecze Superligi? Nie uwierzysz!

Źródło: Reuters

Exit mobile version