Site icon MenWorld.pl

Jeśli masz tego Androida, to pożegnaj się z popularną appką

Jeśli masz tego Androida, to pożegnaj się z popularną appką

Jeśli masz tego Androida, to pożegnaj się z popularną appką

Co prawda w większości przypadków Apple Music to serwis streamingowy, z którego korzystają użytkownicy urządzeń producenta z Cupertino, jednak znajdzie się takie grono, które pomimo posiadania telefonu z Androidem, słuchają muzyki właśnie na tej aplikacji. Teraz napotkasz z tym problem, jeśli masz tego Androida – Apple zablokuje dostęp do usługi.

Apple wyłączy aplikację Music, jeśli masz tego Androida

Mogłoby się wydawać, że użytkownicy smartfonów z systemem Android raczej nie korzystają z rozwiązań firmy Apple. Niemniej jednak, z pewnością znajdzie się grono osób, które codziennie słuchają muzyki na popularnej aplikacji streamingowej, jaką jest oczywiście Apple Music.

Przeczytaj także: Nowa funkcja Google Maps pokaże Ci, gdzie są drzwi

Okazuje się jednak, że Apple wkrótce ukróci te działania dla określonego grona użytkowników, którzy korzystają z konkretnej wersji oprogramowania systemowego Google. Mowa tutaj o zrootowanym Androidzie. Root systemu pozwala uzyskać pełny dostęp do systemu i jego opcji, co nie jest możliwe w fabrycznej wersji. Jeśli masz tego Androida, Apple wyłączy ci dostęp do aplikacji Muzyka.

Nie będzie na to sposobu

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zrootowanie swojego systemu Android, napotkają kolejną przeszkodę, choć wydaje się, że w przypadku Apple Music nie będzie to ogromne grono. Ale jednak! Okazuje się bowiem, że wersja Beta aplikacji wyświetla komunikat, który mówi o tym, że jest ona dostępna tylko i wyłącznie dla niezrootowanych urządzeń.

To nie pierwsza tego typu akcja skierowana w użytkowników, którzy odblokowali pełny dostęp do systemu w swoich smartfonach. W większości przypadków na zrootowanych smartfonach z Androidem nie działają aplikacje bankowe, a nie tak dawno Google zablokowało takim urządzeniom standard RCS. Jak widać, Apple dołączyło się do tego ruchu i blokuje dostęp takim smartfonom i tabletom.

Jeśli masz tego Androida, to pożegnaj się z popularną appką
Użytkownicy ze zrootowanymi systemami Android napotykają co raz więcej problemów.

Źródło: SamMobile

Exit mobile version