Każdy z nas w młodości fascynował się budowaniem różnego rodzaju budowli. Najczęściej robiliśmy to z klocków LEGO. Teraz duński producent przygotował coś dla osób, które lubią naprawdę ogromne zestawy! Nowy projekt składa się z rekordowej liczby klocków!

Klocki LEGO zna każda osoba na świecie

Markę LEGO zna chyba każda osoba na świecie, i każdy miał styczność z produktami producenta zabawek. Ciekawostką jest to, że firma ta jest również największym producentem… opon. Tak, opon. Oczywiście chodzi o ogumienie do pojazdów tworzonych z plastikowych bloczków, jednak nikt nie ma do nich nawet podejścia. Klocki producenta są popularne zarówno wśród dorosłych, jak i u najmłodszych. Na przestrzeni lat klocki LEGO powstawały w kolaboracji z wieloma znanymi markami.

Przeczytaj także: Rod Stewart i jego czasochłonne hobby

W ofercie producenta znajdziemy np. pojazdy kosmiczne wzorowane na statkach Gwiezdnych Wojen. Bardziej zaawansowaną serią klocków są LEGO Technics, które pozwalają na zbudowanie replik m.in. Bugatti Chiron wraz z działającą przekładnią skrzyni biegów czy ruchomymi elementami silnika. Teraz producent przygotował projekt, którego złożenie zajmie dużo czas!

Jesteś fanem klocków LEGO? Producent przygotował coś dla Ciebie!
Mapa świata składa się rekordowej liczby klocków!

Producent przygotował mapę świata

Nowy projekt klocków LEGO został stworzony z myślą o dorosłych. Świadczy o tym chociaż rekordowa liczba elementów, które znajdują się w opakowaniu. Żeby złożyć mapę świata, w pudełku znajdziemy aż z 11 695 klocków! Do tej pory, największe zestawy Sokoła Millenium z Gwiezdnych Wojen i Koloseum składały się odpowiedni z 7541 i 9036 elementów!

Mapa świata od LEGO mam mieć 104 centymetrów szerokości i 65 cm wysokości. Premiera klocków nastąpi 1 czerwca. Z racji tysięcy niewielkich elementów, zestaw otrzymał klasyfikację wiekową 18+!