lego mapa świata 2

Jesteś fanem klocków LEGO? Producent przygotował coś dla Ciebie!

Każdy z nas w młodości fascynował się budowaniem różnego rodzaju budowli. Najczęściej robiliśmy to z klocków LEGO. Teraz duński producent przygotował coś dla osób, które lubią naprawdę ogromne zestawy! Nowy projekt składa się z rekordowej liczby klocków!

Klocki LEGO zna każda osoba na świecie

Markę LEGO zna chyba każda osoba na świecie, i każdy miał styczność z produktami producenta zabawek. Ciekawostką jest to, że firma ta jest również największym producentem… opon. Tak, opon. Oczywiście chodzi o ogumienie do pojazdów tworzonych z plastikowych bloczków, jednak nikt nie ma do nich nawet podejścia. Klocki producenta są popularne zarówno wśród dorosłych, jak i u najmłodszych. Na przestrzeni lat klocki LEGO powstawały w kolaboracji z wieloma znanymi markami.

Przeczytaj także: Rod Stewart i jego czasochłonne hobby

W ofercie producenta znajdziemy np. pojazdy kosmiczne wzorowane na statkach Gwiezdnych Wojen. Bardziej zaawansowaną serią klocków są LEGO Technics, które pozwalają na zbudowanie replik m.in. Bugatti Chiron wraz z działającą przekładnią skrzyni biegów czy ruchomymi elementami silnika. Teraz producent przygotował projekt, którego złożenie zajmie dużo czas!

svg%3E
Mapa świata składa się rekordowej liczby klocków!

Producent przygotował mapę świata

Nowy projekt klocków LEGO został stworzony z myślą o dorosłych. Świadczy o tym chociaż rekordowa liczba elementów, które znajdują się w opakowaniu. Żeby złożyć mapę świata, w pudełku znajdziemy aż z 11 695 klocków! Do tej pory, największe zestawy Sokoła Millenium z Gwiezdnych Wojen i Koloseum składały się odpowiedni z 7541 i 9036 elementów!

Mapa świata od LEGO mam mieć 104 centymetrów szerokości i 65 cm wysokości. Premiera klocków nastąpi 1 czerwca. Z racji tysięcy niewielkich elementów, zestaw otrzymał klasyfikację wiekową 18+!