155
Views

Koniec świata to temat, który od zawsze istnieje w popkulturze. W ostatnich latach do spekulacji na ten temat przyczynia się zanieczyszczenie środowiska i globalne ocieplenie. Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy on nastąpi i jak będzie wyglądał. Naukowcy postanowili to sprawdzić.

Kiedy nastąpi zagłada ludzkości? Koniec świata bliższy niż nam się wydaje?

Koniec świata miał już nastąpić kilkukrotnie. Mówiło się o nim w 2000 roku i ponownie w 2010. Jak dotąd to się nie stało i wydaje się, że nasza planeta jeszcze zniesie naszą obecność i to jak ją traktujemy. Apokalipsa nie jest nam jeszcze znana, choć niektórzy próbują ją przewidzieć.

Przeczytaj także: Sztuczna inteligencja maluje ostatnie selfie na Ziemi! Zobaczcie mrożące krew w żyłach wizje!

Według wielu zagłada ludzkości w końcu nastąpi i my jako gatunek, będziemy temu wszystkiemu winni. Naukowcy z Uniwersytetu z Cambridge postanowili “pobawić się” w przewidywania i określili datę, kiedy nastąpi koniec świata i jak on będzie wyglądał.

apokalipsa sztuczna inteligencja _1 koniec świata
Fot. The Institute of World Politics

Pozostało nam niecałe 50 lat?

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge stwierdzili, że koniec świata będzie efektem zmian klimatycznych. Określili oni dokładną datę zagłady ludzkości. Raport, który opublikowali, mówi, że armagedon nastąpi w okolicach 2070 roku. To właśnie wtedy średnie temperatury wzrosną aż o 3 stopnie Celsjusza, czyli praktycznie dwa razy więcej niż mówią ekolodzy i klimatolodzy.

Taki wzrost temperatury oznacza zagładę dla człowieka. Naukowcy podkreślają jednak, że w badaniach i raportach uwzględniono problemy poszczególnych gospodarek, które stricte związane są z ociepleniem klimatu. Nie brano pod uwagę efektu domina (wojny, pandemie, kryzysy głodowe), który może całkowicie zakończyć życie gatunku ludzkiego na ziemi.

Źródło: MSN

Kategoria artykułu
Nauka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.