Korzystasz z Canal+? Uważaj na hakerów!

Coraz częściej słyszymy o atakach cyberprzestępców na popularne serwisy. Tym razem trafiło na Canal+. Firma wydała komunikat, w którym ostrzega swoich klientów przed hakerami. Dostawca usług telewizyjnych zaobserwował próbę nieautoryzowanego dostania się do kont użytkowników.

Canal+ pod ostrzałem ze strony cyberprzestępców

Firma ostrzega swoich klientów przed atakami hakerów, którzy próbowali dostać się na konta użytkowników serwisu Strefa Canal+. Celem działania cyberprzestępców może być zmiana planu taryfowego usługi lub inne ruchy, które mogą mieć poważniejsze skutki. Przecież od kilku dni po sieci krążyła fałszywa strona, która na cel wzięła sobie użytkowników AliorBanku.

Przeczytaj także: AliorBank. Fałszywa strona banku krąży po sieci! Uważajcie!

Reklama

Canal+ o całym incydencie poinformowało swoich użytkowników i przedstawiło kilka sposobów na zminimalizowanie szansy przejęcia przez hakerów danych logowania. Przede wszystkim firma zachęciła do wykorzystywania różnych loginów i haseł na innych platformach. Dobrym sposobem jest również regularna zmiana hasła. Trzeba jednak pamiętać, żeby było ono silne. Przede wszystkim nie wolno klikać w podejrzane linki, ponieważ to najczęstszy sposób, w jaki hakerzy próbują wyciągnąć od ludzi poufne dane.

Canal+
Korzystasz z Canal+? Uważaj na hakerów!

Kiedy HBO Max? Co z cenami na Netflix?

Canal+ jest jednym z serwisów streamingowych, który dostępny jest w naszym kraju. W ostatnim czasie dostaliśmy informację, która skierowana była do wszystkich osób czekających na premier HBO Max. Właściciele serwisu potwierdzili, że trafi on do krajów europejskich, m.in. do Polski, w 2022 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Z kolei Netflix jakiś czas temu potwierdził zmianę cennika, jeśli chodzi o abonamenty. Osoby, które korzystają z największego pakietu, będą musiały przygotować się na podwyżkę. Najdroższy abonament będzie kosztował 60 złotych, co jest wzrostem o 8 złotych względem poprzedniego. Cena średniego pakietu zostanie niezmieniona, a pakiet podstawowy stanieje z 34 do 29 PLN.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama