Connect
To Top

Lexus ES 300h – gdy nudzą Cię europejskie limuzyny

Lexus ES czyli następca legendarnego GS właśnie zagościł w naszej redakcji. Bardzo trudnym wyzwaniem jest zaprojektowanie auta które może być jeszcze lepsze niż poprzednik. Japoński producent przyzwyczaił nas do niespotykanej wręcz jakości swoich samochodów lecz czy zastąpiony model sprosta oczekiwaniom klientów? Postaram się przedstawić wady i zalety nowego auta i odpowiedzieć na pytanie do kogo tak naprawdę Lexus ES jest skierowany. Zapraszam.

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Lexus ES. Niepowtarzalny i piękny, czy jednak nieco przekombinowany?

Przód podobnie jak w przypadku GS zdecydowanie przykuwa uwagę. Jest ponadczasowy i dodaje autu sportowego “sznitu”. Charakterystyczne groty zostały teraz zespolone z reflektorami, a trapezowy grill stał się jeszcze bardziej masywny. Głównym założeniem projektantów było stworzenie limuzyny, która stylistycznie nawiązuje do coupe. Aby to się udało linia dachu mocno opada ku tyłowi i dodatkowo została zakończona swego rodzaju spoilerem. Niezależnie od tego czy ES 300h się komuś podoba czy nie to gwarantuję, że idąc ulicą i tak odwrócicie za nim głowę. Nasz testowy egzemplarz to wersja F-Sport, która w połączeniu z przepięknym niebieskim kolorem, 19 calowymi felgami oraz chromowanymi dodatkami jeszcze bardziej przykuwa uwagę. Niepowtarzalny wygląd daje właścicielowi poczucie, że jedzie wyjątkowym samochodem. Prawda jest taka, że niemiecka konkurencja bije na głowę ES w wielu dziedzinach, lecz jadąc Mercedesem czy BMW jesteśmy poniekąd anonimowi. Europejskich limuzyn jest mnóstwo na naszych drogach, przez co ich widok jest pospolity, a Lexus ES to jednak taki egzotyk, marka zdecydowanie rzadziej spotykana.

Lexus ES to jednak taki egzotyk, marka zdecydowanie rzadziej spotykana. To według Was wada, czy zaleta?

Lexus ES to jednak taki egzotyk, marka zdecydowanie rzadziej spotykana. To według Was wada, czy zaleta?

Lexus ES to piękna, dostojna limuzyna.

Lexus ES to piękna, dostojna limuzyna.

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Motoryzacja

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media