Boeing 737 należący do LOT
Boeing 737 należący do LOT

LOT zapowiada nowe rejsy krajowe. Skorzysta Lublin, Rzeszów i Poznań

LOT i nowe rejsy w Poznaniu

Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają swoją ofertę na trasie do i z Poznania. Miasto od prawie 100 lat jest targową stolicą Polski, a Międzynarodowe Targi Poznańskie to niekwestionowany lider wśród ośrodków targowych w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej. W 2018 r. targi odwiedziło ponad milion osób! W Poznaniu spotykają się liderzy biznesowi, by podejmować kluczowe decyzje o przyszłości swoich przedsiębiorstw. Ale Wielkopolska to także kraina dobrego smaku – nie tylko rogali świętomarcińskich oraz wielu turystycznych atrakcji – takich jak np. zamek w Kórniku i Pałac w Rogalinie. Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego jest zlokalizowany niemal w centrum miasta. Zaledwie 7 km od poznańskiego rynku. Ten atut oraz dogodny rozkład lotów oferuje dziś pasażerom możliwość najszybszej i najbardziej komfortowej podróży między Warszawą a Poznaniem.

Nowe rejsy będą realizowane codziennie za wyjątkiem sobót od 27 października br. według następującego rozkładu:

LO 3947 WAW-POZ           16:40-17:40        poniedziałek-piątek, niedziela                     

LO 3948 POZ-WAW           18:10-19:10        poniedziałek-piątek, niedziela

LOT Bombardier Q400
LOT Bombardier Q400

 

Skorzysta również Rzeszów

Rozwinięciu ulegnie również oferta LOT-u do Rzeszowa. Podkarpacie to dziś nie tylko jeden z najszybciej rozwijających się regionów w tej części Europy – m.in. za sprawą projektu Dolina Lotnicza, który skupia przedsiębiorców przemysłu lotniczego, to także wysoko oceniane w rankingach poziomu życia miasta, jak Rzeszów oraz wysokiej światowej klasy zabytki jak zamek w Łańcucie.

Port Rzeszów-Jasionka zlokalizowany w odległości zaledwie 14 km od centrum Rzeszowa jest ważnym lotniskiem na mapie LOT-owskiej siatki połączeń. Obecnie można stąd raz w tygodniu polecieć do Nowego Jorku (EWR), Tel Awiwu oraz aż 34 razy tygodniowo – kilka razy dziennie – do Warszawy. Od sezonu zimowego pojawią się dodatkowe rejsy wieczorne do stolicy.

Nowe rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu od 28 października br. według następującego rozkładu:

LO 3811 WAW-RZE           18:30-19:25        poniedziałek, środa, piątek                          

LO 3812 RZE-WAW           20:00-20:55        poniedziałek, środa, piątek

LOT pamięta również o Lublinie

Dodatkowe połączenie zyska także Lublin. Uruchomione 3 września 2018 roku połączenie krajowe z Warszawy do stolicy województwa lubelskiego okazało się wielkim sukcesem. Lublin jest jednym z największych i najprężniej rozwijających się miast po prawej stronie Wisły. Jako stolica województwa lubelskiego pełni rolę administracyjnego, gospodarczego i kulturalnego centrum regionu. To także duży ośrodek akademicki. Bogata, ponad 700-letnia historia Lublina oraz położenie w wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. Wśród najbardziej znanych imprez kulturalnych są Carnaval Sztukmistrzów, Festiwal Inne Brzmienia, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński, Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”, Festiwal „Konfrontacje Teatralne” i Europejski Festiwal Smaku.

Nowe rejsy będą realizowane cztery razy w tygodniu od 27 października br. według następującego rozkładu:

LO 3969 WAW-LUZ     22:55-23:45        poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela               

LO 3970 LUZ-WAW     06:00-06:55        poniedziałek, wtorek, środa, piątek