Używasz TikToka? Kanada sugeruje, że Pekin gromadzi dane, "Zakaz TikToka". Oficjalne stanowisko KPRM w sprawie aplikacji w Polsce
81
Views

TikTok to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja i serwis społecznościowy wśród młodzieży. Z jej powodu w jednej z amerykańskich szkół usunięto lustra. Powodem jest właśnie ograniczenie korzystania z tej aplikacji.

Lustra zniknęły ze szkoły

Uzależnienie od gier czy aplikacji społecznościowych wśród najmłodszych jest dość częstym zjawiskiem. Właśnie z takim problemem borykała się jedna z amerykańskich szkół w miejscowości Graham w Północnej Karolinie. Uczniowie mieli nadmiernie korzystać z platformy, co wywołało niepokój wśród rodziców i rady szkolnej.

TikTok wprowadza zmiany. Nieletni będą wściekli!; Lustra w tej szkole zniknęły. Powód? TikTok i nagrywanie wideo
Szkoła wpadła na niecodzienny pomysł ograniczenia użytkowania popularnej aplikacji. Fot. mat. wł.

Przeczytaj także: Musisz pokazać dowód osobisty na pomarańczowej platformie!

Dlatego też zdecydowano się na dość niekonwencjonalny krok, który miał na celu ograniczenie użytkowania aplikacji TikTok przez uczniów. Ze szkoły usunięto lustra, które wykorzystywane były do nagrywania wideo – tańców, czy różnych trendów. Brzmi absurdalnie, jednak rzekomo ruch ten przyniósł zamierzone rezultaty.

Niecodzienny sposób podziałał

Rada pedagogiczna zauważyła, że lustra są bardzo często wykorzystywane podczas kręcenia filmików na popularną platformę, dlatego też zdecydowano się na ich usunięcie. Po tym zabiegu łazienki nie były już tak oblegane, co oznacza, że ruch ten przyniósł zamierzony efekt.

Przedstawiciele placówki mówią, że uczniowie nie spędzają już tak dużo czasu w łazienkach. Co więcej, w szkole wprowadzono elektryczną przepustkę, która liczy czas ucznia spędzanego poza klasą w czasie lekcji. Oczywiście pojawiły się sugestie bardziej logicznego rozwiązania, takie jak zakaz korzystania z telefonu podczas pobytu w szkole.

Trzeba przyznać, jest to dość niecodzienne rozwiązanie problemu.

Źródło: The Express

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.