93
Views

Apple w końcu zaprezentowało nowy chipset M2, a z nim nowe modele MacBook Air oraz MacBook Pro. Okazuje się jednak, że urządzenia te mają problemy z wysoką temperaturą. Jest jednak rozwiązanie, które może pomóc rozwiązać tę sytuację. Modyfikacji może dokonać każdy i kosztuje ona kilkanaście złotych.

Jak zbić temperaturę w MacBook Air z M2?

Komputery MacBook Air i Pro z procesorem M2 są szybkie i radzą sobie z natłokiem zadań. Niestety, wraz z dużym obciążeniem mocno rosną temperatury, co czuć po obudowie urządzeń. Nikt przecież nie chce wydawać ponad 7 tysięcy złotych za laptopa, którego używanie jest niemożliwe przez gorącą konstrukcję.

Apple M2 macbook air
Jak poprawić wydajność i zbić temperaturę w MacBook Air z M2? Wystarczy prosta modyfikacja

Okazuje się, że jest proste rozwiązanie na zwiększenie wydajności i zbicia temperatury w MB Air z nowym procesorem. Na kanale Max Tech pojawił się materiał, który pokazuje jak skutecznie zbić temperaturę w nowych Macach, podczas gdy narzuci im się wymagające zadanie – renderowanie dużych plików wideo. Mniejsza temperatura pozytywnie wpływa na wydajność urządzeń, a rozwiązanie kosztuje mniej niż 100 złotych.

Proste rozwiązanie poprawia wydajność komputera

Na kanale Max Tech pojawił się materiał, na którym widzimy, jak youtuber rozbiera swój model MB Air z procesorem Apple M2 i zamienia fabryczną pastę termoprzewodzącą na Arctic MX-4. Umieszcza ją pomiędzy chipsetem a blaszką. Co więcej, wykorzystuje on również termpoady z linii Thermal Grizzly, które umieszcza między wspomnianą blaszką a obudową laptopa. Według prowadzącego koszt całej operacji to około 15 USD, czyli nieco ponad 70 złotych.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy S22 FE anulowany. Co z hitową serią?

Zbite temperatury nie są ogromne, ponieważ ze 108 stopni Celsjusza, które MacBook Air z nowym chipem od Apple osiągał podczas renedrowania czy eksportowania plików i testów udało się uzyskać 97 stopni Celsjusza. Zbicie temperatury o jedenaście stopni sprawiło, że eksport plików w Lightroom Classic skrócił się z 2:55 do 1:56! Te z pozoru niewinne modyfikacje pozwalają zwiększyć wydajność komputera, a widać to w szczególności podczas powtórzeń testu Cinebench R23. Urządzenie nie jest już wtedy tak podatne na thermal throttling.

Źródło: Max Tech

Kategoria artykułu
Notebooki i komputery
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.