Maersk wycofuje się z Rosji i sprzedaje udziały w rosyjskich firmach

Rosjanie nie mają lekko. Z powodu inwazji na Ukrainie coraz więcej firm rezygnuje z działalności. Również Maersk wycofuje się z Rosji. Mało tego, wyprzedaje również udziały w firmach związanych z tym krajem.

Rosjanie będą przez długie lata żałowali ataku na Ukrainę. Rządy wielu krajów oraz międzynarodowe przedsiębiorstwa nie zatrzymują swojego niezadowolenia na słowach. Wiele z nich przechodzi na czyny. W tym jedna z największych firm związanych z transportem kontenerowcami. Maersk wycofuje się z Rosji. Dodatkowo Duńczycy wyprzedają wszystkie udziały związane z rosyjskimi przedsiębiorstwami.

Maersk wycofuje się z Rosji i sprzedaje udziały w rosyjskich firmach
Maersk wycofuje się z Rosji i sprzedaje udziały w rosyjskich firmach

Maersk wycofuje się z Rosji i sprzedaje udziały w rosyjskich firmach

Według informacji, które pojawiły się jeszcze w lutym bieżącego roku na łamach Reuters, jedna z największych firm związanych z morskim transportem – Ocean Network Express zawiesiła działalność w Rosji. Maersk, o którym mowa w tym artykule podjął podobną decyzję dopiero kilka dni temu. Szef przedsiębiorstwa zdecydował się na całkowite wycofanie działalności z Rosji. Duńczycy idą jednak o krok dalej. Chcą pozbyć się wszystkich udziałów w spółkach działających na terenie Federacji Rosyjskiej. Warto wspomnieć, że Maersk posiada 37,5% udziałów w Global Port of Transportation Investments Holding Limited czyli bardzo dużej firmie transportowej.

Jest to spory cios dla rosyjskiego transportu, bowiem w ubiegłym roku, według Reuters 2,5 % całkowitego przychodu duńskiej firmy pochodziło właśnie z Rosji. Co ciekawe, co trzeci kontener, który trafiał do Rosji drogą morską należał do Maersk. Wszystko za sprawą obsługi tras żeglugowych do Kaliningradu na Morzu Bałtyckim, Noworosyjska na Morzu Czarnym oraz do Petersburga. Dotyczy to również portu Wostocznyj oraz Władywostoku.

Źródło: KomputerŚwiat.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Polska w Lidze Narodów. Ta statystyka pokazuje, jak jest źle!

Polska w Lidze Narodów nie wygląda najlepiej. Wczorajsza porażka...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj