146
Views

Masowe transfery kierowców już się rozpoczęły, a to co nas czeka jest rzadko spotykane i nawet sobie nie wyobrażacie tego co się wydarzy.

Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1
Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1

Ruchem, który wywołał efekt domina było odejście Sebastiana Vettela z Formuły 1. Na ten moment jeszcze być może tego nie wiecie, ale czekają nas masowe transfery kierowców. Ależ ta przerwa wakacyjna zapowiada się ciekawie!

Masowe transfery kierowców – odejście Sebastiana Vettela

Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1
Sebastian Vettel

W momencie kiedy Sebastian Vettel poinformował świat o odejściu każdy zastanawiał się kto go zastąpi. O jego odejściu mówiło się od dawna, ale takiego rozstrzygnięcia spraw nikt się nie spodziewał. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że sensacyjnym zastępcą Niemca będzie Fernando Alonso, który przejdzie z zespołu Alpine zostawiając tam wolne miejsce. Hiszpan związał się z Aston Martinem kontraktem w formie 1+1+1. Żeby było jeszcze ciekawiej, Vettel rozmawiał z Red Bullem, ale niestety nie doszli do porozumienia ze względu na aktywny kontrakt Sergio Pereza, który ważny jest jeszcze przez dwa sezony.

Masowe transfery kierowców – zamieszanie wokół juniora Alpine

Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1
Oscar Piastri

Po przejściu Fernando do Astona praktycznie nikt nie miał wątpliwości o zastąpieniu Hiszpana przez utalentowanego juniora zespołu. Zaczęły się robić schody, gdy po ogłoszeniu przez Alpine startów ich juniora w kolejnym sezonie, sam zainteresowany poinformował, że nie będzie startował dla tego zespołu. Zespół miał mu zorganizować do końca lipca starty w królowej motorsportu, a jedyną propozycję jaką młody kierowca otrzymał to najsłabszy w stawce zespół Williams. Odejście Fernando nastąpiło już w sierpniu, a więc Oscara nie wiązał już w tym momencie kontrakt z Alpine, a jak donoszą zachodnie media, Piastri zdążył już podpisać wstępny kontrakt z zespołem Mclarena.

Masowe transfery kierowców – Mclaren nie chce Ricciardo

Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1
Daniel Ricciardo

Zespół poinformował już Daniela Ricciardo, że nie chce z nim współpracować w kolejnym sezonie i w tym momencie, Australijczyk nie może skorzystać z opcji przedłużenia kontraktu co mógł uczynić do września tego roku. Tym samym kierowca otrzyma prawdopodobnie duże odszkodowanie, a od przyszłego roku obok Lando Norrisa zobaczymy wcześniej wspomnianego Oscara Piastriego. Co ciekawe, wiele osób spekulowało, że dojdzie po prostu do zamiany kierowców pomiędzy Alpine i Mclarenem, ale zapowiada się inaczej.

Masowe transfery kierowców – Haas ma dosyć Schumachera

Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1
Mick Schumacher

Haas ma dosyć słabych występów Niemca i nie ma zamiaru rozmawiać o przedłużeniu kontraktu. Tą sytuację mogą wykorzystać ściągając doświadczonego kierowcę do zespołu, którym jest sam Daniel Ricciardo. Niemiec za to przeszedłby do Alpha Tauri(!). Tak, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Akademia Juniorska Ferrari nie chce już wspierać młodego Niemca, a zakup 50% udziałów Porsche w Red Bullu może skłonić do tego, że ekipa będzie chciała mieć kierowcę Niemieckiej narodowości w swojej siostrzanej ekipie, bo jak wiemy w głównej ekipie miejsca są zajęte ze względu na obowiązujące kontrakty. Swoje miejsce utrzymałby także o dziwo Yuki Tsunoda ze względu na podtrzymanie dobrych kontaktów z Hondą (narodowość kierowcy).

Masowe transfery kierowców – Co z Pierrem Gasly?

Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1
Pierre Gasly

Mówi się o jego przejściu do właśnie Alpine. Pomimo poinformowaniu dużo wcześniej, że Pierre pozostaje w Alpha Tauri to ma zapisane w kontrakcie, że jeśli otrzyma propozycję od lepszego zespołu to może przedwcześnie zrezygnować z kontraktu. W tej sytuacji Alpha Tauri jest na ósmym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, a Alpine na czwartym. Dodatkowo, w końcu Francuz uciekłby z powiązań z Red Bullem, w którym szans na rozwój nie ma. Dodatkowo Alpine jako Francuska ekipa, chciałaby mieć w swoim zespole Francuskich kierowców. Jedyna rzecz, która może przeszkadzać w tej sytuacji to nieciekawe stosunki pomiędzy Pierrem, a Estebanem Oconem.

Masowe transfery kierowców – Alfa Romeo i Williams

Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1
Alfa Romeo

Tutaj sprawa wydaje się być bardziej prosta i oczywista. W Alfa Romeo nie ma zbytnio ciekawych kandydatów i swoje miejsce utrzymałby Guanyu Zhou i bardzo dobrze spisujący się Valtteri Bottas. W Williamsie pozostaje Alex Albon, a jak wcześniej pisaliśmy Mercedes umieściłby obok Tajskiego kierowcy swojego juniora – Nycka de Vriesa.

Zdaję sobie sprawę, że po przeczytaniu można mieć “mętlik w głowie” kto, gdzie może jeździć, dlatego pozostawiam poniżej rozpiskę w wykonaniu Marcusa Ericssona.

Masowe transfery kierowców wiszą na włosku! Formuła 1

Źródło: opracowanie własne, Marcus Ericsson

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Sport
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.