Site icon MenWorld.pl

Miecz świetlny na Marsie? Dziwne urządzenie na zdjęciu NASA

Na fotografii z Marsa zlokalizowano bardzo dziwny przedmiot, który zwrócił uwagę fanów Gwiezdnych Wojen. Obiekt ten bardzo mocno przypomina miecz świetlny. Czy na Czerwonej Planecie odbyła się walka rodem z uniwersum Star Wars?

Miecz świetlny na Marsie?

NASA umieściła w sieci zdjęcie z Marsa, które przykuło uwagę fanów Gwiezdnych Wojen. Na fotografii, która została udostępniona w internecie, można zauważyć bardzo dziwny przedmiot, który swoim wyglądem przypomina najmocniejszą broń w arsenale Jedi – miecz świetlny.

Przeczytaj także: Sztuczna macica urodzi 30 tys dzieci. Wybierzesz “parametry”

Łazik Preseverance przemierza kolejne kilometry na Marsie, badając jego strukturę i pobierając próbki z Czerwonej Planety. Pojazd kosmiczny zostawił na powierzchni planety dwa pojemniki z marsjańskimi próbkami. I to właśnie zdjęcie, na którym widnieją próbki pozostawione przez łazik, przykuły uwagę internautów. Wyglądają bowiem jak broń strażników pokoju wszechświata!

NASA śpieszy z wytłumaczeniem

Amerykańska Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej udostępniła w sieci zdjęcie, na którym widać przedmiot swoim wyglądem przypominający miecz świetlny, czyli podstawową broń rycerzy Jedi. Oczywiście mówimy tutaj o rękojeści tej potężnej broni.

NASA postanowiła szybko wytłumaczyć, z czym mamy do czynienia. Sprawę skomentowała Laurie Leshin, szefowa NASA Jet Propulsion Laboratory. Próbka, bo właśnie tym jest ten przypominający rękojeść miecza świetlnego obiekt, powróci na Ziemię w bardzo skomplikowanym procesie, do którego zostanie wykorzystane wiele statków kosmicznych. Jej szczegóły możecie zobaczyć poniżej.

Mars Sample Return: Bringing Mars Rock Samples Back to Earth

Źródło: NASA

Exit mobile version