Volkswagen

Już nie zamówisz większości hybryd plug-in marki Volkswagen

Skutki wojny na terenie Ukrainy powoli zaczynają się odbijać na kolejnych producentach. BMW i Porsche już ogłosiło problemy, a do nich dołącza Volkswagen. Oficjalnie wciąż problemem jest zerwanie łańcucha dostaw, a co za tym idzie braki w komponentach.

ładowanie samochodów elektrycznych
Już nie zamówisz większości hybryd plug-in marki Volkswagen 27

Jakich modeli Volkswagen plug-in nie zamówisz?

Wszyscy w naszym kraju wspieramy naszych wschodnich sąsiadów w inwazji na ich kraj, lecz kryzys w Europie dopiero się zaczyna. W oświadczeniu przekazanych do Automotive News dowiadujemy się, że producent z Wolfsburga wstrzymuje przyjmowanie zamówień na ich hybrydy typu plug-in. Obecnie z oferty wypadają takie modele jak Golf, Tiguan, Passat, Arteon i Tuareg. Można by rzec, że większa część obecnie dostępnej gamy. Niestety, producent mówi również o możliwych sporych opóźnieniach już zamówionych egzemplarzy. Część z nich może nie zostać zrealizowana nawet w tym roku.

Volkswagen Arteon Shooting Brake
Już nie zamówisz większości hybryd plug-in marki Volkswagen 28

Ponadto, również samo zamknięcie fabryk Volkswagena pomiędzy 14 a 18 marca oraz zamknięcie fabryki elektryków w Zwickau do 18 marca nie napawa optymizmem. Natomiast fabryki Porsche mają stopniowo wracać do normalnej produkcji w tym tygodniu. Zobaczymy do czego doprowadzi narastający konflikt.