Jedną z bardziej hucznych premier motoryzacyjnych ostatnich miesięcy był Arteon Shooting Brake. Auto, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, doczekało się wersji kombi utrzymanej w stylistyce coupé. Samochód jest jeszcze większy, jeszcze bardziej przestronny i budzący jeszcze większy zachwyt.

Arteon Shooting Brake. I niczego więcej nie potrzebujesz

Ogromna, długa i łącząca zalety kombi ze stylem coupé karoseria nadaje nowemu Arteonowi zupełnie nowego charakteru, który gwarantuje przestronność auta w każdym jego calu. Ogromna przestrzeń pasażerska połączona została z 565-litrowym bagażnikiem, a po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń załadunkowa wzrasta do 1632 litrów. Warte podkreślenia jest również to, że cała przestrzeń transportowa od tylnej części przednich foteli do końca bagażnika mierzy grubo ponad 2 metry. W tym samochodzie większość rzeczy się zmieści.

Wewnątrz Arteona w wersji Shooting Brake pierwszym, co rzuca się w oczy, jest odświeżony kokpit i specjalnie zaprojektowana deska rozdzielcza. Już w bazowej wersji auto oferuje w pełni cyfrowe zegary połączone z 10,25-calowym kolorowym wyświetlaczem. Obsługa klimatyzacji jest w pełni dotykowa i może być sterowana zarówno z poziomu dotykowego panelu pod wyświetlaczem, jak i z poziomu wielofunkcyjnej kierownicy.

Kierowca oraz pasażerowie nie mogą narzekać na brak technologii i rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Volkswagen zaimplementował w nowym Arteonie nowoczesny system multimedialny MIB3 3. generacji zsynchronizowany z systemem Online Connectivity Unit zapewniającym stały dostęp do internetu. Ciekawym elementem wyposażenia jest system audio Harmann/Kardon o mocy aż 700 W.

W opcji można dokupić przyciemniane i dźwiękoszczelne szyby, bezprzewodowo podgrzewaną przednią szybę, dynamiczne reflektory LED, funkcję przewidywania profilu drogi i mnóstwo innych elementów wyposażenia.

Nowy Arteon Shooting Brake
Nowy Arteon Shooting Brake – luksus, na który Cię stać

3 wersje wyposażeniowe – Essence, Elegance i R-Line

Nowy Arteon Shooting Brake oferowany jest w trzech wariantach wyposażeniowych, z czterema rodzajami tapicerki, dziewięcioma kolorami nadwozia i aż z 12 wzorami felg. Wszystkie modele Arteona, niezależnie od wersji silnikowej, wyposażone są w 7-biegową skrzynię DSG.

Najtańszy model Arteona w wersji Essence i napędzany silnikiem benzynowym 2.0 TSI generującym 190 KM kosztuje niespełna 160 tys. złotych. Za lepiej wyposażone auto z mocniejszym silnikiem 2.0 TSI o mocy 272 KM i z napędem 4Motion przyjdzie nam zapłacić 214 tys. złotych. Wersja napędzana dieslem 2.0 TDI generującym 150 KM to koszt rzędu niespełna 167 tys. złotych.

Co ciekawe, Arteon Shooting Brake dostępny jest również w wariancie jako hybryda plug-in z możliwością ładowania z sieci za pomocą gniazda 230 V lub dedykowanej ładowarki. Hybryda plug-in wyposażona jest w 115-konny silnik elektryczny wspierany 1,4-litrowym silnikiem TSI generującym 156 KM. Akumulator zapewnia pojemność 13 kWh, a cały zespół napędowy pozwala na pokonanie łącznej odległości ok. 60 km na samym napędzie elektrycznym.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Arteonie Shooting Brake i zapoznać się z aktualną ofertą dealerów? Koniecznie sprawdź tę ofertę: https://krotoski-nadarzyn.dealer.volkswagen.pl/osobowe!

Nowy Arteon Shooting Brake – luksus, na który Cię stać