Podczas wczorajszej konferencji WWDC 2022 Apple zapowiedziało kilka nowości, a jedną z nich był nowy MacBook Air 13,6″, który nie tylko będzie pracował na nowym procesorze Apple M2, ale również będzie dostępny w kilku ciekawych kolorach! Jest na co czekać!

Apple prezentuje nowości na WWDC 2022

Podczas czerwcowej konferencji WWDC 2022 dowiedzieliśmy się o kilku nowościach od Apple. Gigant technologiczny zaprezentował m.in. iOS 16, czyli system operacyjny do smartfonów iPhone. Nowa wersja oprogramowania zaoferuje wiele ciekawych funkcji. iOS 16 będzie m.in. bardziej podatny na personalizację – na ekranie głównym będziemy mogli umieszczać widżety, zmieniać styl zegara i czcionki. Apple wzięło się także za lepsze grupowanie powiadomień czy dodało funkcję “Aktywności na żywo”, która w czasie rzeczywistym pozwoli nam na śledzenie wydarzeń (np. sportowych).

Przeczytaj także: Procesor Apple M2 oficjalnie zaprezentowany!

Nowe funkcje otrzyma także watchOS 9 oraz system iPadOS. Największą jednak premierą okazał się autorski procesor Apple M2, który w końcu został zaprezentowany. Układ ma być bardziej wydajny niż poprzednik, co nie powinno nikogo dziwić. Nowy procesor zostanie umieszczony w nadchodzącym komputerze MacBook Air 13,6″, który dostępny będzie w wielu kolorach.

M2 na pokładzie nowego laptopa MacBook Air 13,6″

Główną “atrakcją”, jeśli chodzi o komputer MacBook Air 13,6″ będzie oczywiście nowy procesor Apple M2. To jednak nie wszystko, ponieważ laptop zostanie wyposażony w wyświetlacz Liquid Retina z jasnością do 500 nitów, miliardem kolorów i 24 GB pamięci RAM LPDDR5. Użytkownik będzie mógł wyposażyć swój model w dysk o pojemności do 2 TB!

Apple wyposażyło model MacBook Air 13,6″ w zestaw czterech głośników, kamerę FaceTime HD 1080p, gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm oraz dwa porty Thunderbolt. Za zasilanie urządzenia będzie odpowiadała bateria, którą można ładować mocą 18 W. Grubość notebooka to 11,3 mm, a waga to niespełna 1,22 kg!

MacBook Air 13,6″ będzie dostępny w dwóch wersjach – z układem M1 i M2. Pierwszy będzie kosztował 1199 USD, a drugi o 100 dolarów więcej. Sprzedaż rozpocznie się od lipca 2022 roku! Laptop będzie dostępny w dwóch klasycznych kolorach, Space Grey oraz srebrnym, a także nowych – czarnym i złotym!

Źródło: Apple/opr. własne