Plany marki Aston Martin na kolejne lata

Tak to się jakoś złożyło że to właśnie plany marki Aston Martin jako jedne z ostatnich ujrzały światło dzienne. Najwidoczniej producent jak najdłużej starał się trzymać swoich klientów w niepewności i zapewne mocno kalkulował jak na tym wyjdzie.

Plany marki Aston Martin
Plany marki Aston Martin na kolejne lata

Plany Marki Aston Martin

Wraz z dzisiejszym dniem Ziemi, marka Aston Martin ogłasza swoją strategię o nazwie Racing Green. Jak już wiadomo, jego głównym celem będzie pełna neutralność węglowa, również w produkcji, jak i łańcuchu dostaw. Wedle planów, marka chciałaby to osiągnąć już w roku 2039. W tym celu już za dwa lata, tj. 2024 roku ma wprowadzić na rynek pierwszą sportową hybrydę plug-in o nazwie Valhalla. Będzie to super sportowy samochód z centralnie umieszczonym silnikiem.

Co lepsze, pierwszy Aston Martin w pełni elektryczny ma pojawić się już rok później, a w 2026 roku marka ma oferować tylko i wyłącznie modele hybrydowe lub elektryczne. Jednakże z wypowiedzi przedstawicieli marki można wywnioskować, że pozostawiają sobie zapewne pole do popisu z mocno limitowanymi wersjami, które, jak mamy nadzieje, będą czerpać z tych wolnossących silników.

Reklama

Na koniec ciekawostka jaką podzielił się Aston Martin. W ich 109-letniej historii, ze 109 000 wyprodukowanych egzemplarzy, aż 95 procent wciąż porusza się po drogach.

Źródło: Aston Martin

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama