Podwyżka cen Netlfix. Zobacz, ile zapłacisz! Będzie drogo
94
Views

Podwyżka cen Netflix w Polsce powoli staje się rzeczywistością. Gigant streamingowy szykuje się do sporych zmian w cennikach, które niestety nie ominą naszego kraju. Serwis i tak jest jednym z najdroższych tego typu usług, a będzie jeszcze drożej. Ile zapłacimy?

Podwyżka cen Netflix jeszcze w tym roku

Netflix oferuje ogromną bibliotekę filmów, seriali czy nawet gier, co sprawia, że jest jednym z najdroższych serwisów streamingowych na rynku. Firma stale się rozwija i wprowadza zmiany do swoich usług, choć nie wszystkie spotykają się z pozytywnym odbiorem konsumentów. Brak możliwości dzielenia się hasłem, czy dodatkowe opłaty za użytkownika, który chce korzystać z konta w innym domostwie, niż właściciel konta były ryzykownym posunięciem, które się opłaciło.

Aplikacja Netflix na topie. Powód? Trylogia GTA! Też możesz zagrać; Podwyżka cen Netflix. Zobacz, ile zapłacisz! Będzie drogo
Netflix oferuje nie tylko filmy i seriale, ale także gry mobilne, przez co jest on jedną z najdroższych platform streamingowych na rynku.

Przeczytaj także: TikTok wprowadza nową funkcję. Fani apki będą zachwyceni!

To nie wszystko, ponieważ okazuje się, że podwyżka cen Netflix jest w drodze i nastąpi to jeszcze w tym roku. Eksperci z firmy analitycznej UBS Securities przewidują, że opłata za abonament giganta usług streamingowych mocno wzrośnie. Zmiany te nie obejdą Polski. Jak drogie będzie korzystanie ze wspomnianego serwisu?

Netflix podnosi ceny. Po raz kolejny! Ile zapłacimy?; Podwyżka cen Netflix. Zobacz, ile zapłacisz! Będzie drogo
Netflix podnosi ceny. Ile zapłacimy?

Idą spore podwyżki. Zrezygnujesz czy zapłacisz?

Eksperci firmy analityczne UBS Securities przewidują, że podwyżka cen Netflixa w tym roku będzie naprawdę duża. Szacują oni, że ceny wzrosną aż o 15 procent! Analizy te oparte są na słowach jednego z prezesów Netflixa, Grega Petersa, który w trakcie telekonferencji nt. wyników z 4Q 2023 roku przyznał, że firma wstrzymywała się z podniesieniem cen. W tym roku będzie jednak inaczej i trzeba szykować się na spore podwyżki. Innym powodem ma być chęć zwiększenia przychodów firmy – Netflix chce zaliczyć wzrost o 15 proc. (w 2023 było to 7 proc.).

Firma ma monitorować wszystkie rynki i z pewnością nie można wykluczyć tego, że podwyżki obejmą Polskę. Firma UBS Securities twierdzi, że wszystkie kraje, w których obecny jest Netflix, będą objęte zmianami cennika. Jeśli wierzyć założeniom, ceny w Polsce po podwyżkach (15 proc.) będą prezentować się następująco:

  • podstawowy pakiet HD kosztuje 29 złotych na miesiąc, po podwyżce może to być ok. 35 złotych
  • standardowy pakiet FHD wyceniono na 43 złote na miesiąc, po podwyżce może to być ok. 50 złotych
  • pakiet premium to cena 60 złotych na miesiąc, po podwyżce może to być ok. 70 złotych
Netflix powiedział dość. Tym ruchem straci miliony użytkowników! Wiemy, jak w Polsce będzie wyglądało współdzielenie konta na Netflix!; Wszystko jasne! Tak Netflix zablokuje dzielenie się hasłem!; Netflix podkulił ogon! Platforma się wycofuje!; Opłaty za dzielenie konta. Netflix już ze stratami!; Powstaje restauracja Netflix! Dzielenie rachunku też będzie zabronione?; Blokada dzielenia się Netflix działa. Ogromny przyrost kont
Podwyżka cen Netflix. Zobacz, ile zapłacisz! Będzie drogo! Fot. Pexels

Źródło: opr. wł./Variety

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.