Connect
To Top

Podwyżki cen cyfrowych gigantów typu Netflix?

Netflix, Spotify, HBO GO, Tidal, a także Google czy Facebook – między innymi, te firmy mogą spodziewać się dodatkowych podatków w Polsce.

Nowe podatki mają być częścią źródła finansowania nazwanego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości „Nowa Piątka”. Ma się to opierać głównie na opodatkowaniu cyfrowych gigantów takich jak Netflix, Spotify, Tidal czy HBO GO. Takie są plany i nie trudno się domyślić, że efektem tego może być wzrost cen usług wyżej wymienionych aplikacji w naszym kraju.

 

Sprawiedliwe opodatkowanie

Wchodząc na twitterowe konto Kancelarii Premiera możemy przeczytać, że szacowany przychód ma wynosić około 1 miliarda złoty rocznie. Pieniądze mają trafić do budżetu państwa jako efekt wprowadzenia „sprawiedliwego opodatkowania zysków, jakie globalne firmy generują w Polsce, oferując usługi cyfrowe”. Podatki też więc będą dotyczyć serwisów typu VOD (wideo na życzenie), reklam w internecie oraz aplikacji do strumieniowego odtwarzania muzyki. Jak wiemy, Facebook czy Google generują swoje zyski jedynie na reklamach, z których rozliczają się poza naszym krajem. W tym przypadku ciężko mówić o potencjalnych konsekwencjach dla użytkowników. Co innego w pozostałych przypadkach.

Netflix, HBO GO, Spotify i Tidal

Wymienione serwisy cieszą się niezwykłą popularnością w naszym kraju, więc mogą być bardzo dobrym źródłem dofinansowania. Ciężko wyobrazić sobie jednak brak zmian w stawkach abonamentowych dla użytkowników.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media