Polski cennik Nissan Ariya. Elektryczny crossover coupe

Polski oddział japońskiej marki poinformował, że najnowszy, elektryczny crossover coupe jest już dostępny w przedsprzedaży. Powiem krótko. Polski cennik Nissan Ariya nie odstrasza. Ładne, nowoczesne auto możemy kupić od 215 900 zł. Mowa o wariancie 63 kWh.

Polski cennik Nissan Ariya. Elektryczny crossover coupe w przedsprzedaży

Jak już wspomniałem, polski cennik Nissan Ariya otwiera model 2WD o mocy 63 kWh. W tak zwanej podstawie za 215 900 zł otrzymujemy wersję Advance. Producent przewidział w niej system kamer 360, inteligentny kluczyk, podgrzewaną kierownicę, elektryczną klapę bagażnika, elektryczne fotele przednie, reflektory Full LED, dwa ekrany 12,3 z obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto. Jest także system ProPILOT oraz mój ulubiony system e-Pedal. Na pokładzie znalazła się również ładowarka bezprzewodowa oraz panoramiczne, elektrycznie sterowane okno dachowe. Bogata opcja, prawda?

Następna „w kolejce”, za 252 400 zł jest wersja Evolve z napędem 87 kWh. W tym przypadku „otrzymujemy” reflektory adaptacyjne, fotele przednie wentylowane z pamięcią, elektrycznie regulowany podłokietnik, oraz elektrycznie regulowaną kierownicę. Jeśli chodzi o audio, klient będzie miał do dyspozycji 10-głośnikowy system BOSE. Kluczyk w wersji Evolve zapamiętuje ustawienia, mamy również inteligentne lusterko wsteczne, system ProPILOT zyskuje funkcję Park, a przed kierowcą „pojawia się” wyświetlacz Head-up.

Reklama

Polski cennik Nissan Ariya zamyka Evolve e-4ORCE. Jest to opcja najbogatsza, wyceniona na 278 400 zł. Chodzi głównie o napęd na cztery koła o łącznej mocy 300 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Na pokładzie znajduje się również ładowarka AC 22 kW, a Nissan Ariya „otrzymuje” w tej wersji 20-calowe felgi aluminiowe.

Nissan Ariya – specyfikacja techniczna na rynek polski

Ariya będzie sprzedawana w trzech wersjach. Dwie pierwsze 2WD (napęd na przód) oferują pojemność akumulatora 63 kWh lub 87 kWh. Mówimy o wartościach użytkowych. Moc pierwszej wersji to około 218 KM (160 kW), drugiego 242 KM (178 kW). Obie wersje oferują 300 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie do setki trwa 7,5 i 7,6 sekundy. Co ciekawe, „wolniejszy” jest ten drugi. Nissan Ariya oferuje maksymalną prędkość na poziomie 160 km/h. Auto może przejechać na baterii 63 kWh do 403 km według WLTP lub do 520 na 87 kWh.

Co ciekawe, producent rezygnuje już w tyczki CHAdeMO i w tym przypadku ładujemy auto za pomocą CCS. Jeśli chodzi o masę własną, nie oszukujmy się, auto swoje waży. W zależności od wersji może to być od 1800 do 2300 kg. Jeszcze chwila i będzie trzeba robić prawo jazdy na C bo DMC na B wynosi 3,5 tony.

Najciekawiej pod względem osiągów wypada Nissan Ariya 4WD e-4ORCE. W tym przypadku akumulator ma 87 kWh pojemności użytkowej. Moc? 305 KM i 600 Nm. Przyspieszenie do setki trwa 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 200 km/h. Zasięg w zależności od danych homologacyjnych może wynieść do 490 kilometrów. Zwiększa się maksymalna masa całkowita przyczepy z 750 kg z poprzednich wersji na 1500 kg. Co jeszcze? Pojemność bagażnika jest niestety mniejsza w wersji 4WD. W poprzednio opisywanych mieliśmy 468 litrów. Tutaj jest 415 litrów.

Polski cennik Nissan Ariya. Elektryczny crossover coupe
Polski cennik Nissan Ariya. Elektryczny crossover coupe.

Szczegóły na temat najnowszego auta elektrycznego marki Nissan można znaleźć na stronie producenta. Sprawdź również nasz test długodystansowy Nissan LEAF e+.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama