137
Views

Ze wszystkich stron świata na Rosję nakładane są sankcje z powodu ataku na Ukrainę. Technologiczni, czy odzieżowi giganci wycofują ze sprzedaży swoje produkty, a producenci samochodów wstrzymują eksport aut. Ukraina nawołuje jednak jeszcze większych kar i sugeruje, aby Rosja została odcięta od internetu.

Ukraina naciska i prosi o większe sankcje wobec agresora

Ukraina już od ponad tygodnia walczy z Rosją, która najechała niewielkie państwo. Z całego świata, w ramach sprzeciwu na rosyjską agresję na Ukrainę spływają sankcje, które mocno uderzają w rosyjską gospodarkę. Cały świat zjednoczył się z Ukraińcami. Miliony sklepów na całym świecie wycofuje ze swojej oferty produkty rosyjskie.

Przeczytaj także: Ukraińcy zapłacą 2 zł za litr paliwa na Orlenie? To fake news!

Ukraińskie władze proszą o jeszcze ostrzejsze reakcje w stosunku do rosyjskiego kraju. Na początku tego tygodnia ukraińscy urzędnicy złożyli petycję do ICANN, czyli Internetowej Korporacji ds. Nadawania Nazw i Numerów oraz RIPE NCC, Centrum Koordynacji Sieci Reseaux IP Europeens, o unieważnienie rosyjskich domen z końcówką “.ru”, “.su” i “.рф”. Spotkali się jednak z odmową.

rosja ukraina internet
Rosja zostanie odcięta od Internetu? Jest stanowisko ICANN

Rosja zostanie bez internetu?

Czy Rosja miałaby zostać odcięta od internetu? Na to się nie zanosi. Petycja ukraińskich urzędników spotkała się z odmową. Organizacja ICANN wytłumaczyła, że nie mieści się to w jej zakresie obowiązków i jest to praktycznie niewykonalne. Co więcej, Ukraińscy politycy apelowali również o wyłączenie serwerów root znajdujących się w Moskwie i Sankt Petersburgu, co spowodowałoby przejście stron z wyżej wymienionymi domenami w tryb offline.

Dyrektor generalny ICANN, Goran Marby, w odpowiedzi na apele wicepremiera i ministra transformacji cyfrowej Ukrainy, Mychajło Fiodorowa i przedstawiciela ICANN na Ukrainie, Andrija Naboka, wyjaśnił, że “Internet jest systemem zdecentralizowanym i jeden aktor nie jest w stanie go kontrolować i wyłączyć.”

Źródło: Engadget

Tagi:
· ·
Kategoria artykułu
Polityka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.