Rosja zostanie odcięta od Internetu? Jest stanowisko ICANN

Ze wszystkich stron świata na Rosję nakładane są sankcje z powodu ataku na Ukrainę. Technologiczni, czy odzieżowi giganci wycofują ze sprzedaży swoje produkty, a producenci samochodów wstrzymują eksport aut. Ukraina nawołuje jednak jeszcze większych kar i sugeruje, aby Rosja została odcięta od internetu.

Ukraina naciska i prosi o większe sankcje wobec agresora

Ukraina już od ponad tygodnia walczy z Rosją, która najechała niewielkie państwo. Z całego świata, w ramach sprzeciwu na rosyjską agresję na Ukrainę spływają sankcje, które mocno uderzają w rosyjską gospodarkę. Cały świat zjednoczył się z Ukraińcami. Miliony sklepów na całym świecie wycofuje ze swojej oferty produkty rosyjskie.

Przeczytaj także: Ukraińcy zapłacą 2 zł za litr paliwa na Orlenie? To fake news!

Ukraińskie władze proszą o jeszcze ostrzejsze reakcje w stosunku do rosyjskiego kraju. Na początku tego tygodnia ukraińscy urzędnicy złożyli petycję do ICANN, czyli Internetowej Korporacji ds. Nadawania Nazw i Numerów oraz RIPE NCC, Centrum Koordynacji Sieci Reseaux IP Europeens, o unieważnienie rosyjskich domen z końcówką „.ru”, „.su” i „.рф”. Spotkali się jednak z odmową.

rosja ukraina internet
Rosja zostanie odcięta od Internetu? Jest stanowisko ICANN

Rosja zostanie bez internetu?

Czy Rosja miałaby zostać odcięta od internetu? Na to się nie zanosi. Petycja ukraińskich urzędników spotkała się z odmową. Organizacja ICANN wytłumaczyła, że nie mieści się to w jej zakresie obowiązków i jest to praktycznie niewykonalne. Co więcej, Ukraińscy politycy apelowali również o wyłączenie serwerów root znajdujących się w Moskwie i Sankt Petersburgu, co spowodowałoby przejście stron z wyżej wymienionymi domenami w tryb offline.

Dyrektor generalny ICANN, Goran Marby, w odpowiedzi na apele wicepremiera i ministra transformacji cyfrowej Ukrainy, Mychajło Fiodorowa i przedstawiciela ICANN na Ukrainie, Andrija Naboka, wyjaśnił, że „Internet jest systemem zdecentralizowanym i jeden aktor nie jest w stanie go kontrolować i wyłączyć.”

Źródło: Engadget

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj