135
Views

Rosyjski samolot transportowy Iljuszyn Ił-112V wyruszył w testowy lot. Wojskowy pojazd lotniczy miał zastąpić Antonowa AN-26. Niestety, lot testowy wykonany w okolicach Moskwy zakończył się tragedią. Na nagraniu widać, jak samolot staje w płomieniach i z impetem uderza w ziemię.

Rosyjski samolot zawiódł, nie żyją trzy osoby

Kilka dni temu rosyjskie wojsko wykonywało testy lotnicze samolotu transportowego Iljuszyn Ił-112V. Samolot ten miał być następcą wysłużonego już Antonowa An-26. Pierwsze prace nad samolotem ruszyły już w latach 90. ubiegłego wieku, jednak dopiero po prawie 30 latach zdecydowano się na pierwsze loty testowe. Testy w 2019 roku rosyjski samolot przeszedł pomyślnie. Stworzony do transportowania lekkiego sprzętu i ładunku o masie do 5 ton miał wkrótce trafić do floty powietrznej rosyjskiej armii.

rosyjski samolot
Rosyjski samolot pada na ziemię. Testy zakończone katastrofą! [Wideo]

Przeczytaj także: DHL Express stawia na elektryczne samoloty! Kiedy pierwszy lot?

Niestety, kilkudniowe testy samolotu zakończyły się tragedią. Na amatorskim nagraniu widać, jak silnik samolotu transportowegoIljuszyn Ił-112V staje w płomieniach, a po kilku chwilach rosyjski samolot spada na ziemię. Lot nie odbywał się na dużej wysokości. Jednak siła z jaką samolot runął na ziemie sprawiła, że swoje życie oddało trzech wojskowych. Lot odbywał się nieopodal lotniska w Kubnice pod Moskwą.

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.