Site icon MenWorld.pl

Stworzył najdokładniejsze zdjęcia Słońca. Zobaczcie, jak wygląda!

W historii nie powstało zbyt wiele dokładnych zdjęć Słońca. Astrofotograf Andrew McCarthy twierdzi jednak, że Słońce, które widnieje na jego zdjęciach, jest najdokładniejszym zdjęciem gwiazdy centralnej Układu Słonecznego, jakie kiedykolwiek powstało. Sami zobaczcie i oceńcie!

Słońce na najdokładniejszym zdjęciu w historii?

Fotograf, który zajmuje się robieniem zdjęć planetom i innym obiektom kosmicznym, Andrew McCarthy udostępnił na swoim profilu na Instagramie serię zdjęć centralnej gwiazdy Układy Słonecznego. Słońce znajdujące się na fotografiach nie zostało jednak stworzone z jednego dokładnego ujęcia, a z ponad 150 000 zdjęć.

Przeczytaj także: Powstaje czarna skrzynka ludzkości. Co zostanie na niej zapisane?

Słońce uwiecznione na ponad 150 000 zdjęciach pozwoliło stworzyć jedno, bardzo dokładne zdjęcie, na którym możemy zobaczyć wiele szczegółów. Fotografia pozwala zobaczyć powierzchnię Słońca. Metod scalenia wszystkich zdjęć wykonanych przez Andrew McCarthy’ego sprawiła, że zdjęcie ma 300 megapikseli rozdzielczości.

Zrobienie zdjęcia wymagało specjalnej metody

Aby wykonać tak dokładne zdjęcie Słońca, Andrew musiał wykorzystać do tego specjalną metodę, w której użył dwóch filtrów teleskopowych. Pierwszy z filtrów chronił oczy fotografa, drugi zaś chronił soczewki teleskopu przed spaleniem. Słońce w prosty sposób mogłoby uszkodzić teleskop, dlatego też do zrobienia zdjęcia potrzebny był specjalnie zmodyfikowany teleskop.

Jak wyznaje autor, modyfikacja teleskopu pozwoliła mu na zobaczenie powierzchni słońca z niewiarygodną szczegółowością. Słońce jest niezwykle trudne do sfotografowania, a to ze względu na ogromną ilość światła, które wytwarza. Dlatego też do szczegółowego sfotografowania wymagany jest teleskop o dużej mocy i odpowiednich modyfikacjach, tak, jak w przypadku Andrew McCarthy’ego. Na jego zdjęciach możemy zobaczyć charakterystyczne wzory ognia znajdujące się na powierzchni gwiazdy. To tylko podkreśla niewyobrażalne temperatury, jakie panują na Słońcu.

słońce andrew McCarthy

Źródło: Daily Mail/IG Andrew MacCartyh’ego

Exit mobile version