119
Views

Media społecznościowe mogą mieć zły wpływ na działanie społeczeństwa. Co chwila w sieci pojawiają się nowe trendy, które dają niepokojące oznaki. Tego typu trend pojawił się na platformie TikTok. Szkoły w całych Stanach zamykane są z powodu fałszywych alarmów bombowych lub informacji o strzelaninach.

Na platformie TikTok pojawił się niebezpieczny trend

TikTok, jak i media społecznościowe to niebezpieczne narzędzie, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo publiczne. Wiele razy słyszeliśmy o głupich trendach, które narażały życie wszystkich, którzy próbowali je wykonać. Najnowszy trend w aplikacji przebija jednak wszystkie z nich.

Przeczytaj także: Netflix jak TikTok? Platforma wprowadza funkcję dla najmłodszych!

W Stanach Zjednoczonych co chwila słychać o strzelaninach w szkołach, które terroryzują bezpieczeństwo społeczne. Na TikToku pojawił się nowy trend. Polega na informowaniu, aby dzieci nie szły do szkoły 17 grudnia, ponieważ może tam dojść do ataku bombowego lub ze strony osoby z broną. Wszystko dla wyświetleń i lajków.

Szkoły w całych Stanach otrzymują zgłoszenia

Szkoły na terenie całych Stanów Zjednoczonych dostają informujące, że w ich placówkach może znajdować się bomba lub zostanie ona zaatakowana przez osobę z bronią. Placówki zarządzające szkolnictwem w Kalifornii, Texasie, Minnesocie i Missouri ogłosiły, że szkoły w tych stanach zostaną dziś zamknięte ze względu na wzmagające się informacje na temat bomb, czy strzelanin, które rzekomo mają mieć miejsce w ich placówkach.

W innych stanach poinformowano, że placówki przekazały zgłoszenia na policję. Rodzice uczniów dostali specjalne wiadomości mailowe, które sugerują, aby sprawdzili, czy ich dziecko nie bierze udziału w tym “wyzwaniu”. Policja nie podaje jednak, jak dużo tego typu zgłoszeń odebrała. Podkreśla jednak, że jest świadoma tego, że na platformie TikTok pojawił się tego typu trend i będą go stale monitorować.

Informacje rozprzestrzeniają się za pomocą filmików na platformie. Twórcy mówią, aby nie iść do szkoły 17 grudnia, ponieważ w ich placówce edukacyjnej może nastąpić wybuch lub może paść ofiarą ataku terrorystycznego. TikTok stwierdził, że nie zaobserwował tego typu filmów na swojej platformie. Platforma jest jednak stale obserwowana i współpracuje z organami sprawiedliwości.

Źródło: TheVerge

Tagi:
Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.