133
Views

Ludzkość powoli, ale jednak przygotowuje się do wysłania pierwszych astronautów na Marsa. Co prawda misja ta jest bardzo odległa, jednak naukowcy wierzą, że uda się tego dokonać w XXI wieku. Wszystko wskazuje, że lot na Czerwoną Planetę będzie kursem w jedną stronę, dlatego też konieczne jest tam zbudowanie stałej bazy. Pojawiły się pierwsze wizualizacje obiektu badawczego na planecie Mars.

Mars Dune Alpha już powstaje

NASA rozpoczęła współpracę ze startupem o nazwie ICON. Efektem wspólnej pracy jest powstanie projektu stałej bazy kosmicznej na terenie planety Mars. Projekt nazwany został Mars Dune Alpha. Cały obiekt ma mieć 158 metrów kwadratowych, a jego ziemski odpowiednik jest w fazie budowy.

Przeczytaj także: NASA rakietą spróbuje zmienić kurs asteroidy!

Wszelkie testy, które przeprowadzone zostaną przez NASA. Mają potwierdzić, czy osoby zamieszkujące kolonię Mars Dune Alpha poradzą sobie ze wszystkim przeciwnościami losu, które mogą napotkać astronauci na powierzchni Czerwonej Planety. Pierwszy etap testów rozpocznie się jesienią 2022 roku i jego okres trwania określono na 12 miesięcy.

Wszystko, aby odzwierciedlić życie na Marsie

Pierwsze testy, które rozpoczną się jesienią nadchodzącego roku, będą sprawdzianem umiejętności, logicznego myślenia i radzenia sobie w nagłych wypadkach. W projekcie na obiekcie Mars Dune Alpha udział weźmie czterech śmiałków. Osoby te spędzą w izolacji cały rok.

Wszystko odbędzie się na naszej planecie. Testy NASA przeprowadzi w takim miejscu, które jak najlepiej odda warunki, jakie będą panowały na Marsie. Osoby biorące udział w testach projekt przetestuje w różnych sytuacjach – będą musieli poradzić sobie z ograniczeniem zasobów, problemami z komunikacją, awarii sprzętu i tym podobnym zjawiskom.

Źródło: Icon Build

Kategoria artykułu
Nauka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.