Tak będzie wyglądać kolonia na Marsie? Są pierwsze wizualizacje!

Ludzkość powoli, ale jednak przygotowuje się do wysłania pierwszych astronautów na Marsa. Co prawda misja ta jest bardzo odległa, jednak naukowcy wierzą, że uda się tego dokonać w XXI wieku. Wszystko wskazuje, że lot na Czerwoną Planetę będzie kursem w jedną stronę, dlatego też konieczne jest tam zbudowanie stałej bazy. Pojawiły się pierwsze wizualizacje obiektu badawczego na planecie Mars.

Mars Dune Alpha już powstaje

NASA rozpoczęła współpracę ze startupem o nazwie ICON. Efektem wspólnej pracy jest powstanie projektu stałej bazy kosmicznej na terenie planety Mars. Projekt nazwany został Mars Dune Alpha. Cały obiekt ma mieć 158 metrów kwadratowych, a jego ziemski odpowiednik jest w fazie budowy.

Przeczytaj także: NASA rakietą spróbuje zmienić kurs asteroidy!

Wszelkie testy, które przeprowadzone zostaną przez NASA. Mają potwierdzić, czy osoby zamieszkujące kolonię Mars Dune Alpha poradzą sobie ze wszystkim przeciwnościami losu, które mogą napotkać astronauci na powierzchni Czerwonej Planety. Pierwszy etap testów rozpocznie się jesienią 2022 roku i jego okres trwania określono na 12 miesięcy.

Wszystko, aby odzwierciedlić życie na Marsie

Pierwsze testy, które rozpoczną się jesienią nadchodzącego roku, będą sprawdzianem umiejętności, logicznego myślenia i radzenia sobie w nagłych wypadkach. W projekcie na obiekcie Mars Dune Alpha udział weźmie czterech śmiałków. Osoby te spędzą w izolacji cały rok.

Wszystko odbędzie się na naszej planecie. Testy NASA przeprowadzi w takim miejscu, które jak najlepiej odda warunki, jakie będą panowały na Marsie. Osoby biorące udział w testach projekt przetestuje w różnych sytuacjach – będą musieli poradzić sobie z ograniczeniem zasobów, problemami z komunikacją, awarii sprzętu i tym podobnym zjawiskom.

Źródło: Icon Build

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj