Teleskop Hubble’a znowu pracuje poprawnie!

Zza oceanu docierają do nas bardzo dobre wieści. Teleskop Hubble’a, który od czerwca krążył po kosmosie uszkodzony. NASA poinformowała jednak, że próba naprawy urządzenia kosmicznego się udała i teleskop znowu działa poprawnie!

NASA znalazła przyczynę usterki

Po miesiącu poszukiwań i badań awarii urządzenia, NASA w końcu odkryła, co stało się z Teleskopem Hubble’a. Duża awaria sprawiła, że Teleskop Hubble’a nie miał dostępu do swoich najważniejszych funkcji. Posłuszeństwa odmówił komputer pokładowy, który po prostu przestał pracować. Inżynierowie NASA dwoili się i troili, aby odkryć dokładną przyczynę awarii i kilka dni temu im się to udało.

Kilka dni temu NASA na swoim oficjalnym profilu na Twitterze poinformowała, że główną przyczyną awarii teleskopu była jednostka sterująca mocą. Zlokalizowanie tej przyczyny było bardzo trudne, jednak ostatecznie inżynierowie Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej wykonali swoją pracę.

teleskop Hubble
Kosmiczny teleskop w końcu powrócił do żywych!

Teleskop Hubble’a ponownie uruchomiony

Po zlokalizowaniu usterki, której winowajcą była jednostka sterująca mocą w komputerze głównym, NASA przystąpiła do ponownego uruchomienia urządzenia. Teleskop Hubblea na swoim pokładzie posiada drugi komputer układowy, który posiada swoją jednostkę sterującą mocą, który inżynierowie próbowali uruchomić.

Przeczytaj także: Teleskop Hubble’a nie jest jeszcze stracony? NASA wie gdzie leży problem

Misja ta zakończyła się sukcesem. Jak podaje NASA, urządzenie znowu pracuje, a następnym krokiem będzie przeprowadzenie odpowiednich testów i monitorowanie funkcji urządzenia. Jeśli wszystko zakończy się pomyślnie, inżynierowie zaczną kalibrować teleskop, by ponownie włączyć instrumenty naukowe, które do tej pory działają w trybie bezpiecznym.

Staruszek jeszcze nigdzie się nie wybiera i jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ Teleskop Hubble’a jest niezwykle ważnym urządzeniem pozwalającym na poznawanie kosmosu.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj