Tesla rozpoczyna akcję serwisową. 130 000 aut wezwanych do serwisu

Żaden produkt nie jest doskonały, nawet samochody marki Tesla. Firma produkująca samochody elektryczne rozpoczęła akcję serwisową, w której udział bierze aż 130 000 samochodów tej marki! Ma to związek z systemem informacyjno-rozrywkowym i przegrzewającym się CPU. 

Tesla ma problem z systemem informacyjno-rozrywkowym

Samochody Tesla to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie aut dostępnych na rynku. Korzystają one z nowoczesnych rozwiązań, które mają wpłynąć na komfort podróżowania i jazdy. Modele te posiadają ogromny wyświetlacz, który służy jako centrum dowodzenia całym samochodem oraz jest również systemem informacyjno-rozrywkowym. 

Przeczytaj także: Donald Trump wróci na Twittera? Elon Musk wypowiedział się na ten temat

Właśnie z tym systemem Tesla w ostatnim czasie miała duży problem. Kłopoty z systemem informacyjno-rozrywkowym, które polegały się na przegrzewaniu się układu podczas szybkiego ładowania, czego efektem mogły być problemy z dotykiem lub całkowite zepsucie się systemu, miały bezpośredni związek z CPU. Problemy tyczą się modeli 3 i Y wyprodukowanych w 2022 roku oraz modelu X z roku 2021 i 2022. 

Aż 130 000 samochodów wezwanych do serwisu

W związku z problemami technicznymi spowodowanymi przegrzewającym się procesorem, który nie był w stanie w odpowiedni sposób obniżać swojej temperatury, system informacyjno-rozrywkowy nie działał poprawnie. System mógł reagować z mocnym opóźnieniem bądź w ogóle się nie włączać. Dlatego też Tesla zdecydowała się na rozpoczęcie akcji serwisowej w celu naprawienia tego błędu. 

Tesla rozpoczyna akcję serwisową. 130 000 aut wezwanych do serwisu
Fot. Pexels/Screen Post

Wspomniana akcja nie obejmuje kilkuset aut, a ponad 130 000 samochodów! Tesla nie chce zdradzić, czy problem leży w nowych procesorach AMD Ryzen, które zaczęto stosować w zeszłym roku, czy jest wina jakiegoś sterownika. Wiadomo jednak, że problem ten może utrudnić jazdę i korzystanie z kamery cofania, zmiany szybkości działania wycieraczek, czy zmiany biegów przy pomocy ekranu. 

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj