1038
Views

Wygląd zewnętrzny smartfona Honor View 20

Honor View 20 wyróżnia się na tle innych smartfonów, które zazwyczaj oferują stonowane kolory. Podoba mi się to, że producenci coraz odważniej wprowadzają różne, ładne kolory do swoich flagowych modeli. Przykładem może być także testowany przez nas Samsung Galaxy S10e. Wracając do View 20, jest on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej i testowanej przeze mnie, niebieskiej. W niektórych krajach dostępna jest także wersja czarna. Nie ma co ukrywać, wygląda równie dobrze, aczkolwiek mi najbardziej do gustu przypadł niebieski.

Test Honor View 20 - flagowiec w rozsądnej cenie

Tył smartfona

Być może ten efekt refleksów świetlnych i ogólnie kolorystyka będzie dla kogoś przesadzony. Oczywiście to kwestia gustu. Mi jednak się to podoba. Mało tego, całkiem sprawnie ukrywane są także odciski palców, a te potrafią irytować nie tylko pedantów. Niestety nie jest to raczej szkło, ponieważ model, który do mnie dotarł był już przez kogoś intensywnie testowany, przez co na “pleckach” widoczna była rysa. Warto również wspomnieć, że smartfon jest bardzo śliski, co może niektórym osobom przeszkadzać. Na pleckach oprócz dwóch obiektywów i doświetlającej diody LED umieszczono błyskawiczny wręcz czytnik linii papilarnych. Akurat jego szybkość działania wcale mnie nie zdziwiła, ponieważ to cecha charakterystyczna większości smartfonów Huawei i Honor. Plus dla producenta za to, że obiektywy wystają wręcz minimalnie. Minus za słabe pokrycie lakieru. Jest to jakby nie patrzeć nowy smartfon, a wokół obiektywów już zaczęła schodzić farba.

 

Przód smartfona

Atutem tego modelu są bardzo cienkie ramki wokół ekranu. Zapewne zauważyliście już, że nie umieszczono tutaj wcięcia w wyświetlaczu. Dzięki temu matryca wypełnia 85,7% frontu. Mamy natomiast małą kropkę – aparat przedni. Co ważne, jest to obiektyw o rozdzielczości 25 Mpix, co ucieszy fanów autoportretów – selfie. Ekran ma 6,4 cala. Oferuje on rozdzielczość 2310 x 1080 pikseli. Wracając jeszcze na chwilkę do aparatu. Uwierzcie, miałem różne myśli dotyczące tej tak zwanej kropki. Obawiałem się, że obiektyw będzie irytował podczas codziennej pracy. Na szczęście moje obawy były bezpodstawne.

 

Umieszczenie przycisków i portów na krawędziach

Na górze umieszczono gniazdo słuchawkowe, mikrofon oraz port podczerwieni.

Test Honor View 20 - flagowiec w rozsądnej cenie

Na dole znajdziemy mikrofon, głośnik oraz port USB typu C.

Test Honor View 20 - flagowiec w rozsądnej cenie

Lewa strona została zarezerwowana dla tacki na karty SIM.

Test Honor View 20 - flagowiec w rozsądnej cenie

Z prawej strony umieszczono przyciski do regulacji głośności oraz odblokowania smartfona. Ten ostatni ma inną fakturę, dlatego łatwo go rozpoznać nawet w zupełnych ciemnościach.

Test Honor View 20 - flagowiec w rozsądnej cenie

1 2 3 4 5 6 7 8

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.