130
Views

W USA wkrótce na drogi wyruszą pierwsze autonomiczne taksówki. Cruise, czyli firma wspierana przez General Motors oraz Hondę dostała pozwolenie na wprowadzenie automatycznych pojazdów jako komercyjnej usługi. Jest jednak pewien haczyk.

Samochody autonomiczne działają w wielu miastach na świecie

Technologia autonomicznych pojazdów rozwija się bardzo prężnie w wielu miastach na świecie, a samochody jeżdżące bez udziału człowieka regularnie kursują z punktu A do punktu B. W Edynburgu wykorzystuje się autonomiczny autobus, a w Chinach zaczynają jeździć taksówki. Wkrótce z takiej usługi będą mogli skorzystać Amerykanie, ponieważ Cruise wprowadza na rynek komercyjny swoje autonomiczne taksówki.

Przeczytaj także: Policjanci zatrzymali samochód autonomiczny! Kuriozalna sytuacja! [FILM]

Samochody Cruise, które wkrótce wyjadą na ulice, mogą pochwalić się 4. poziomem autonomiczności, dlatego też zostały dopuszczone do ruchu. Firma, która powstała przy współpracy GM i Hondy wypuści na kalifornijskie drogi swoje autonomiczne taksówki. Dostała ona pozwolenie kalifornijskiej Komisji ds. Użyteczności Publicznej (CPUC).

Autonomiczne taksówki wyjeżdżają na kalifornijskie drogi

Pierwsze testy samochodów firmy Cruise odbywały się od początku roku, a z bezpłatnych przejazdów autonomicznymi pojazdami mogli korzystać mieszkańcy San Francisco. Teraz jednak firma będzie mogła oferować swoje usługi za opłatą. Autonomiczne taksówki będą krążyły po drogach San Francisco jednak w określonych porach i przy dobrej pogodzie.

autonomiczne taksówki
W USA autonomiczne taksówki będą jeździły tylko w nocy i w idealną pogodę

Flota samochodów Cruise wynosi 30 autonomicznych taksówek i trzeba zaznaczyć, że do pełnoprawnej autonomicznej operacji jeszcze dużo jej brakuje. Autonomiczne taksówki będą mogły poruszać się z maksymalną prędkością do 30 mil/h (48 km/h) i jeździć tylko przy ładnej pogodzie. To jednak nie wszystko, ponieważ klienci będą mogli z nich skorzystać jedynie w przedziale czasowym od 22:00 do 6:00.

Źródło: Cruise

Kategoria artykułu
Motoryzacja · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.