Huawei szykuje się na premierę pierwszych urządzeń pracujących na nowym systemie operacyjnym HarmonyOS 2.0. Producent pochwalił się datą prezentacji zegarka oraz tabletu, które będą pracować właśnie na nowatorskim systemie.

HarmonyOS 2.0 nie zadebiutuje na smartfonach, tak jak wcześniej zakładano

Informacje na temat nowatorskiego systemu HarmonyOS nie milkną. Co chwila w sieci pojawiają się nowe wieści odnoszące się do nowatorskiego OS chińskiego producenta. Wczoraj podaliśmy informację, że system trafi nie tylko na urządzenia Huawei, ale również i na smartfony firm trzecich. Wersja beta systemu trafiła już na pierwsze urządzenia,. Teraz dostaliśmy potwierdzenie, że premiera HarmonyOS 2.0 odbędzie się już za niecały miesiąc.

Przeczytaj także: HarmonyOS trafi nie tylko na urządzenia Huawei?

Oficjalne informacje przekazane przez chińskiego producenta mówią, że pierwszymi urządzeniami z preinstalowanym systemem HarmonyOS 2.0 nie będą wcale smartfony. Wbrew wcześniejszym założeniom, nowa wersja systemu Huawei’a pojawi się najpierw na tablecie oraz inteligentnym zegarku! Informacja jest o tyle ciekawa, iż producent sugerował, że pierwszym urządzeniem działającym na nowym systemie operacyjnym będzie flagowy model smartfona – Huawei P50!

Kiedy zostaną pokazane pierwsze urządzenia z nowym systemem?

Według informacji potwierdzonych przez Huawei, premiera pierwszych urządzeń mobilnych pracujących na nowej wersji systemu HarmonyOS 2.0 odbędzie się 2 czerwca 2021 roku. To właśnie wtedy światu pokazany zostanie tablet Huawei MatePad 2 oraz smartwatch Huawei Watch 3.

HarmonyOS
Plakat promujący nowe urządzenia oparte na systemie HarmonyOS.

Co wiemy o urządzenia, które zadebiutują na początku przyszłego miesiąca? Według przecieków, Huawei MatePad 2 ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej 12-cali. Będzie więc sporym urządzeniem. Producent wyposaży go w funkcje, które pozwolą w pełni wykorzystać przestrzeń roboczą. Z kolei Huawei Watch 3 będzie dostępny w dwóch wersjach – zwykłej oraz PRO. Niestety, bardziej szczegółowych informacji na temat urządzeń nie znamy, ale zapewne wkrótce pojawią się przecieki.

Warto również wspomnieć, że już 19 maja 2021 o godzinie 19:00 odbędzie się konferencja prasowa, na której zobaczymy nowe inteligentne wyświetlacze, zegarek dla najmłodszych oraz komputer z serii MateBook.