Nowy Windows 11 jest ostatnio bardzo gorącym tematem. Każdy użytkownik systemu operacyjnego Microsoft chciałby już z niego korzystać. Gigant z Redmond wyjawił, kiedy będziemy mogli spodziewać się aktualizacji systemów do najnowszej wersji.

Nowa wersja systemu przyniesie dużo zmian

System operacyjny Windows 11 został oficjalnie zaprezentowany kilka dni temu. Nowa wersja różni się pod względem wyglądu od obecnej generacji systemu Microsoft. Niemniej jednak aktualizacja do nowej wersji systemu może być problematyczny dla wielu osób. Źródła mówią, że “11” będzie mógł pracować jedynie na komputerach z procesorami AMD Ryzen 2000 lub Intel 8 i nowszych. Konieczny będzie także moduł TPM 2.0 oraz kamerka internetowa, 4 GB i 64 GB miejsca na dysku.

Dobre wiadomości są takie, że Microsoft przyznał, że aktualizacja do “jedenastki” będzie całkowicie darmowa. Oczywiście o ile nasz obecny system został nabyty legalnie. Nowa wersja systemu operacyjnego od giganta z Redmond będzie oferowała m.in. znacznie atrakcyjniejszy wygląd – okna będą posiadały łagodne zaokrąglenia, a pasek startu umieszczony będzie na środku.

Kiedy będziemy mogli zaktualizować system do Windows 11?

Użytkownicy zastanawiali się, kiedy Microsoft zdecyduje się oddać Windows 11 do użytku publicznego. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Jeśli spodziewaliście się, że nowa wersja systemu trafi do nas jeszcze w tym roku, to musicie objeść się smakiem. Firma założona przez Billa Gatesa przyznała, że aktualizowanie komputerów pracujących na starszych wersjach OS do Windows 11 będzie możliwa w pierwszej połowie 2022 roku.

Przeczytaj także: System Microsoft już jest! Skąd pobrać Windows 11? Czy jest darmowy?

Oczywiście producent nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących nowego systemu operacyjnego. Wiemy, że aktualizacja będzie możliwa za pomocą oficjalnych programów i aplikacji Microsoft. Poza Windows Update, “jedenastkę” będzie można zainstalować za pomocą Windows Insider. W następnych miesiącach z pewnością zaczną pojawiać się pierwsze beta wersja systemu, z których będą mogli korzystać testerzy systemu Windows.

Czekacie na nową wersję systemu od Microsoft?