Xiaomi Smart Band 7 swoją premierę na rynku chińskim miał już w maju, jednak dopiero teraz urządzenie trafiło do Europy. W związku z tym poznaliśmy jego europejską cenę. Będzie drożej niż w przypadku poprzednika!

Xiaomi Smart Band 7 oficjalnie w europejskiej dystrybucji!

Chińska premiera sprzedażowego hitu producenta z tamtego kraju, czyli Xiaomi Smart Band 7 odbyła się już w maju. Po dwóch miesiącach opaska sportowa z Państwa Środka trafiła w końcu do Europy. Urządzenie na pierwszy rzut oka mocno przypomina swojego poprzednika, jednak oferuje zdecydowanie większą funkcjonalność.

Xiaomi Smart Band 7
Xiaomi Smart Band 7 - poznaliśmy ceny opaski

Przeczytaj także: Xiaomi 12 Ultra na renderach. Jeśli tak będzie wyglądać, to będzie hitem 

Przede wszystkim Xiaomi Smart Band 7 posiada większy ekran o przekątnej 1,62″ (wcześniej 1,56″). Wyświetlacz AMOLED zastosowany w opasce może pochwalić się jasnością do 500 nitów, a obszar wyświetlania jest o 25 proc. większy względem poprzednika. Oczywiście opaska będzie oferowała szereg funkcji sportowych, które pozwolą nam na śledzenie naszej aktywności.

Europejskie ceny opaski już znane! Kiedy trafi do Polski?

Xiaomi Smart Band 7 została wyposażona w czujniki, których zadaniem jest monitorowanie naszego stanu zdrowia oraz aktywności fizycznej. Na pokładzie znajdziemy 3-osiowy żyroskop, 3-osiowy akcelerometr, czujnik tętna PPG i SpO₂. Opaska sportowa chińskiego producenta ma wytrzymać aż 14 dni, a to ze względu na materię o pojemności 180 mAh. W poprzedniej wersji urządzenia mieliśmy akumulator 120 mAh! Pełne naładowanie opaski zajmie nam 2 godziny.

Opaska Xiaomi Smart Band 7 zaoferuje aż 110 trybów sportowych, w tym takie aktywności jak e-sport czy gry planszowe. Jest to aż o 70 więcej trybów niż u poprzednika. Oczywiście znajdziemy tutaj monitorowanie snu, tętna, stresu czy ćwiczenie oddechu!

Jak prezentuje się cena? Na hiszpańskiej stronie Xiaomi opaska została wyceniona na 59,99 EUR, co daje nam ok. 280 PLN (w dniach 22-23 czerwca cena to 49,99 EUR). Należy się więc spodziewać, że cena w Polsce będzie jeszcze wyższa. Warto wspomnieć, że Mi Band 6 w momencie polskiej premiery kosztowała 219 złotych, a wersja z NFC – 249 PLN. Oficjalna data premiery opaski w Polsce nie jest jeszcze znana, ale chyba będzie warto poczekać na wersję Xiaomi Smart Band 7 z NFC, która również trafi do sprzedaży!

Źródło: Xiaomi