150
Views

Biały, drewniany wieżowiec z bujną roślinnością w Villiers-sur-Marine

Firma Stefano Boeri Architetti zaprojektowała budynek, który powstanie w miejscowości Villiers-sur-Marine. Cechować go ma bujna roślinność, a konkretnie aż dwa tysiące drzew, roślin i krzewów, które mają zdobić fasadę, dach oraz balkony budynku. Co znajdować się będzie wewnątrz liczącego 54 metry wysokości wieżowca? Przede wszystkim luksusowe apartamenty, ale także biura i sklepy. Dzięki Business Insider wiemy, że prace nad budową Forêt Blanche trwają, ale nie jest jeszcze znany termin zakończenia.

Zieleń w służbie miast. Pod Paryżem ma powstać wieżowiec z bujną roślinnością

Walka ze zmianą klimatu

Architekci, którzy zaprojektowali budynek informują, że ich zadaniem było stworzenie budynku w którym zieleń nie będzie jedynie dekoracją. “Biały Las” ma więc pomóc w walce ze zmianami klimatu, a także zwiększyć bioróżnorodność. Przedsiębiorstwo, które podjęło się zaprojektowania budynku w czerwcu ogłosiło, że w chińskim Liuzhou planuje zbudować ogromne, leśne miasto. Ma się tam znaleźć aż 40 tysięcy drzew oraz milion innych rodzajów roślin. Po co? Głównie chodzi o wchłanianie dużej ilości dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń.

Zieleń w służbie miast. Pod Paryżem ma powstać wieżowiec z bujną roślinnością

Źródło: Businessinsider.

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

  All Comments

  • Z punktu ekologii bez sensu – bo każdy balkon to dodatkowa przestrzeń do której potrzeba było sporo materiałów typu stal, beton, piasek, tynki etc Do tego system nawadniania etc. A wytworzenie stali czy cementu jest mocno energochłonne.

   Wiec jeśli mamy możliwość posadzenia na jakimś polu drzewa to jest to 1000x efektywne niż takowe drzewo na specjalnie stworzonym balkonie.

   Poza tym jak to będzie potem w praktyce wyglądać. Przycinanie, podlewanie, wymiana uschniętych drzewek etc.

   Inna kwestia ze zabierają światło jak i widok z okna. Nie wiem czy po to sie kupuje apartament w wieżowcu aby pare cm od okna miec drzewo zasłaniające widok i światło.

   MacDom 28/10/2017 20:33