14-latek ukradł 75 tys. zł! Zamawiał telefony na cudze dane!
266
Views

Jak w ogóle tak młoda osoba jest do tego zdolna? 14-latek ukradł 75 tys. złotych – wyłudzał od operatora sieci komórkowej telefony, zamawiając je na ukradzione dane osobowe obcych osób. Oszacowano, że straty firmy wynoszą 75 tysięcy złotych. Policja przyłapała go w momencie odbierania paczki.

Wyłudzał telefony od operatora

Niestety, kradzież danych osobowych to w dalszym ciągu bardzo popularny sposób działania oszustów. Okazuje się, że korzystają z niego także nieletnie osoby. Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, tamtejsi funkcjonariusze ujęli 14-letniego mieszkańca miejscowości Szczytno, który podając dane osobowe innych osób, wyłudził od operatora komórkowego kilkadziesiąt urządzeń telekomunikacyjnych.

Smartfony z wymienną baterią od 2027 roku! O to chodzi!; 14-latek ukradł 75 tys. zł! Zamawiał telefony na cudze dane!
14-latek ukradł 75 tys. zł! Zamawiał telefony na cudze dane!

Przeczytaj także: Pracownik Apple ukradł firmie 17 mln dolarów!

14-latek wyłudzał telefony od operatora telekomunikacyjnego podając skradzione wcześniej dane osób. W ten sposób kupował karty SIM i telefony komórkowe, które następnie odbierał. W ten sposób naraził nieokreśloną sieć komórkową na straty rzędu 75 tysięcy złotych.

W ten sposób 14-latek ukradł 75 tys. zł!

Sprawa kradzieży danych osobowych trafiła do policji w miejscowości Szczytno jakiś czas temu. Oddział kryminalny badał tropy, które wskazywały na to, że sprawca posługując się skradzioną tożsamością osób trzecich, skutecznie oszukiwał operatora komórkowego i w ten sposób wchodził w posiadanie urządzeń telekomunikacyjnych.

Test OPPO A79 5G.; 14-latek ukradł 75 tys. zł! Zamawiał telefony na cudze dane!
14-latek ukradł 75 tys. zł! Zamawiał telefony na cudze dane! Fot. pod. OPPO A79 5G.

Jak się okazało, to 14-latek wyłudzał telefony i został złapany w momencie odbierania paczki, w której znajdował się kolejny telefon zamówiony na cudze dane! Mieszkaniec Szczytna oznajmił, że skradzione dane osobowe osób wykorzystywał do zamawiania sprzętu telekomunikacyjnego, prawdopodobnie drogą internetową.

Z oczywistych przyczyn Policja nie podała sposobu działania sprawcy. Jego “skuteczność” wykroczeń jest niesamowita, ponieważ w ciągu 2 tygodni swojej działalności spowodował straty rzędu 75 tysięcy złotych i dokonał aż 53 czyny karalne. Teraz o jego przyszłości zadecyduje Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szczytnie.

Za to przestępstwo grozi 5 lat. Wiemy, jak skutecznie go unikać!
14-latek ukradł 75 tys. zł! Zamawiał telefony na cudze dane! Fot. pod. Pexels

Źródło: opr. wł./Policja

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.