80
Views

Oszustwa w internecie to niestety codzienność. Na nieuczciwe osoby możemy trafić dosłownie wszędzie. Dużym polem do tego typu manewrów okazują się portale randkowe. Pewna kobieta przekazała oszustowi aż 120 tysięcy złotych. Wszystko w imię ślepej miłości. Druga ofiara również straciła sporo pieniędzy. Oszustwo na dużą kwotę!

Uważajcie na internetowych oszustów

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że pewna kobieta z powiatu chełmskiego została oszukana na dużą kwotę pieniędzy. Uwierzyła ona, że jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie, Will Smith, chce, aby odebrała za niego diamenty o wartości 6 milionów dolarów i 3 miliony USD w gotówce. Wystarczyło, aby tylko wpłaciła określoną kwotę pieniężną za formalności i przyznanie jej specjalnego certyfikatu. Oszustwo się udało. Przestępca wyłudził 45 tysięcy złotych i uciekł.

Przeczytaj także: Ukradli prawie 20 mln dolarów od YouTube. Oszustwo na dużą skalę!

Mogłoby się wydawać, że nabranie na tego typu oszustwo, zwłaszcza po tak głośnej sprawie będzie bardzo trudne. Okazuje się, że są osoby, które dalej ślepo wierzą w to, co ktoś do nich napisze w internecie. Pewna 29-latka, która posiadała konto na portalu randkowym, padła ofiarą ślepej miłości. Oszukana kobieta zaciągnęła kredyty i pożyczki w instytucjach parabankowych na łączną kwotę 120 tysięcy złotych.

Oszustwo wzbogaciło ich o 216 tys. złotych

Katowicka policja oznajmiła, że udało jej się zatrzymać dwóch oszustów, którym udało oszukać się dwie osoby. Jedną z nich był mężczyzna, który pożyczył swojemu koledze z pracy prawie 60 tysięcy złotych. Kiedy 21-latek nie chciał oddać pieniędzy, do mężczyzny zgłosił się jego 28-letni kolega, który oznajmił, że też został oszukany. Zaproponował złożenie pozwu i opłacenie adwokata. W celu odzyskania pieniędzy wyłudził od poszkodowanego dodatkowe 38 tysięcy złotych.

Zdecydowanie większą kwotę wspomniany 28-letni mężczyzna wyłudził od 29-letniej kobiety. Zaślepiona miłością do mężczyzny kobieta zaciągnęła dla niego 6 kredytów i 12 pożyczek na łączną kwotę 120 tysięcy złotych. W momencie, gdy nie mogła zaciągnąć nowych kredytów, poprosiła członków swojej rodziny na zakup 4 telefonów w ramach umów abonamentowych. Wszystko potem przekazała koledze oszusta.

Dwóch mężczyzn oszukało dwie osoby na łączną kwotę 216 tysięcy złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Katowicach

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.