Android zasila ponad 3 miliardy urządzeń!

System mobilny Google Android jest jest najpopualrniejszym systemem operacyjnym na świecie. Tworzony od dziesięciu lat system od kilku lat jest niekwestionowanym liderem pod tym względem. Okazuje się, że OS amerykańskiego giganta używany jest przez 3 miliardy aktywnych urządzeń.

System Android pokonał kolejny kamień milowy

Kiedy Google startowało z mobilnym systemem operacyjnym Android nikt nie myślał, że stanie się on najpopularniejszym oprogramowaniem na świecie. Już w 2013 roku Google mogło świętować pozycję lidera jeśli chodzi o popularność swojego systemu. Z racji tego, że system mobilny Android jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że każdy producent smartfonów może modyfikować go pod swoje urządzenia, stał się on niezwykle popularny.

Android
Obecnie najnowszą wersją systemu jest Android 11.

Taka charakterystyka systemu pozwala odróżnić wygląd systemu na smartfonie każdego poszczególnego producenta. Jak już się okazało, decyzja stworzenia oprogramowania open source była strzałem w dziesiątke, ponieważ większość producentów smartfonów na rynku korzysta właśnie z systemu Android. Jedynie Apple i Huawei opierają swoje smartfony na nowatorskich systemach. Jak się jednak okazuje, Google Android zasila ponad 3 miliarda aktywnych urządzeń!

Google bije konkurencję na głowę

Popularność systemu Google Android jest niepodważalna. W 2014 roku system ten zasilał ponad miliard aktywnych urządzeń, a pięć lat później liczba ta wynosiła 2,5 miliarda. Teraz amerykański gigant może pochwalić się wynikiem na poziomie ponad trzech miliardów! Konkurencja? Apple w tym roku przekroczyło próg 1 miliarda aktywnych urządzeń, z kolei Huawei dopiero startuje ze swoim systemem HarmonyOS. Warto również dodać, że drugi najpopularniejszy system, czyli Windows 10 zainstalowano już na 1,3 miliarda urządzeń. To właśnie oba te systemu dominują rynek – Android ma 40% udziału na rynku, a wszystkie razem wzięte wersje Windowsa 32%!

Przeczytaj także: Koniec Huawei bliżej niż nam się wydaje?

Od 2019 roku, na świecie aktywowano ponad 500 milionów urządzeń, które pracują na systemie Google. Licząc dane od 2017 roku liczba ta wynosi ponad miliard urządzeń. W ostatnim czasie w sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź dwunastej wersji systemu Android. System ten przyniesie rewolucję w wyglądzie, animacjach i wydajności.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polacy przed meczem z Arabią. Co ze zdrowiem? Trener komentuje!

Po spotkaniu z Meksykiem, który reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała,...

Dariusz Szpakowski odebrał nagrodę z rąk Ronaldo!

Dariusz Szpakowski to legendarny komentator sportowy, który czarował swoim...

Jaka odzież na narty w 2022? Garść praktycznych porad

Odzież na narty to przede wszystkim dobrze oddychające i...

Canelo do Messiego: „Módl się, żebym Cię nie spotkał”. Bokser grozi piłkarzowi!

Reprezentacja Argentyny w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata...

Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię na Księżycu!

Columbia Sportswear to marka odzieżowa, która w swoich produktach...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!