187
Views

Największy samolot na świecie stał się historią. Podczas jednego z ataków wojsk rosyjskich na lotnisko znajdujące się niedaleko Kijowa Antonow An-225 został zniszczony. Potwierdziły to ukraińskie źródła. 

Antonow An-225 zniszczony podczas ataku na lotnisko w Hostomlu

Lądowanie największego samolotu na świecie w Polsce w 2019 roku było sporym wydarzeniem. Wszystkie oczy zwrócone były w stronę tego potwora. Antonow An-225 już jednak nigdzie nie poleci. Król przestworzy został zniszczony podczas ataku Rosji na Ukrainę. 

Przeczytaj także: Konflikt Rosyjsko-Ukraiński – nowe FAKTY

Samolot Antonow An-225 stacjonował na jednym z lotnisk nieopodal Kijowa. Niestety, padło ono ofiarą ataku wojsk rosyjskich w efekcie czego największy samolot świata został zniszczony. Informacja ta nie była pewna, jednak pogłoski potwierdził oficjalny profil kraju na portalu Twitter. 

To jednak nie koniec maszyny

Pomimo tego, że Antonow An-225 został zniszczony podczas ataku Rosji, Ukraina potwierdziła, że Mrija zostanie odbudowany. Sen, bo to właśnie oznacza słowo Mrija, ma być ucieleśnieniem marzenia o “silnej, wolnej i demokratycznej Ukrainie”. Samolot znajdował się we flocie Antonov Airlines od 2001 roku. 

antonow an-225

Specyfikacja samolotu jest naprawdę imponująca – miał on 84 metry długości, 18,1 metra wysokości, a rozpiętość skrzydeł wynosiła aż 88,4 metry. Według danych był on w stanie pomieścić do 250 ton ładunku. Masa własna tego olbrzyma to 200 ton. Pojazd lotniczy na jednym ładowaniu był w stanie pokonać trasę o odległości 15 400 km. Maksymalna prędkość rozwijana przez tę potężną maszynę wynosiła 800 km/h!

Miejmy nadzieję, że kolejne wcielenie samolotu będzie jeszcze bardziej majestatyczne. 

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.